Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie, które warto zobaczyć

  Ślub kościelny w Krakowie to bardzo dobra decyzja. Z doświadczenia wiem, że krakowskie kościoły są nie tylko piękną wizytówką architektoniczną, ale również gwarantem pięknie dopracowanej liturgii i mądrej homilii. Wybrałam dla Was 8 kościołów, które idealnie nadają się na ślub w Krakowie.

  Zauważam, że nawet pary nie mieszkające w Krakowie, decydują się na ślub właśnie tutaj. Wcale im się nie dziwię! Gdy przychodzi do mnie para, która waha się, czy ślub kościelny w Krakowie jest dobrym rozwiązaniem, mówię im zdecydowanie: „Najpiękniejsze kościoły są właśnie w Krakowie. Bez dwóch zdań!” Kraków jest bardzo częstym wyborem – niestety, parafie panny młodej nie zawsze mogą poszczycić się pięknym kościołem, a jeszcze nierzadko dochodzi do tego byle jak odprawiona liturgia, czy nie za mądra homilia… Poniższe, krakowskie kościoły są inne i zdecydowanie warto je wybrać na ślub w Krakowie.

  1. Kościół Mariacki

  Ślub w Krakowie, Ślub kościelny w Krakowie, Kościoły na ślub w Krakowie, najpiękniejsze kościoły w Krakowie, Krakowskie kościoły, Kościół Mariacki
   PHOTO BY: SZYMON OLMA PHOTOGRAPHY
   
  Jeśli Kraków i ślub w kościele, to nikomu nie muszę przedstawiać Kościoła Mariackiego. Zainteresowani powinni udać się do kościoła na rok przed planowanym ślubem, w celu ustalenia terminu. Ślub w tym krakowskim, zabytkowym kościele będzie wielkim wydarzeniem – Bazylika była konsekrowana ok. 1320 roku – dlatego też historia będzie światkiem waszej miłości i tego wyjątkowego „Tak”.

  2. Kościół św. Piotra i Pawła

   
  Ślub w Krakowie, Ślub kościelny w Krakowie, Kościoły na ślub w Krakowie, najpiękniejsze kościoły w Krakowie, Krakowskie kościoły, Kościół św. Piotra i Pawła
   PHOTO BY: JOANNA NOWAK PHOTOGRAPHY
   
  Przeglądając kościoły na ślub w Krakowie nie wolno zapomnieć o kościele św. Piotra i Pawła. Dzięki swej imponującej architekturze i olbrzymiej kopule, zajmuje w panoramie Krakowa bardzo znaczące  miejsce.  Przyciąga barokowym wnętrzem, fascynuje przepięknym wirydarzem z 12 figurami apostołów na jego obrzeżu. Dlatego, jeśli marzy wam się uroczystość w wyjątkowym miejscu, to z pewnością ten krakowski kościół przypadnie wam do gustu.

  3. Kościół św. Anny

   
   
   
  Ślub w Krakowie, Ślub kościelny w Krakowie, Kościoły na ślub w Krakowie, najpiękniejsze kościoły w Krakowie, Krakowskie kościoły, Kościół św. Anny,
   PHOTO BY: MA-ME.PL
   
  Kościół św. Anny również zalicza się do grupy: idealne kościoły na ślub w Krakowie. Dlaczego? Piękny ołtarz, wyjątkowe wnętrze – całość owiana historią. To z pewnością miejsce wyjątkowe i idealne na waszą okazję. Nie można go pominąć w poszukiwaniach idealnego kościoła na ślub.

  4. Kościół Dominikanów

  Nie jest to kościół parafialny, dlatego warunkiem zawarcia tutaj sakramentu małżeństwa jest udzielanie się w duszpasterstwie działającym przy klasztorze lub odbycie przygotowań do sakramentu. Warto się jednak postarać, bo to kolejny, wyjątkowy kościół na mapie Krakowa.

  5. Kościół Franciszkanów

  Ten gotycki kościół ojców franciszkanów świetnie sprawdzi się jako miejsce na każdy ślub. Jego surowe, czerwone mury wytworzą wyjątkową atmosferę. Aby móc pobrać się właśnie w tym kościele, wystarczy wcześniej udać się do kancelarii parafialnej, w celu ustalenia terminu.

  6. Kościół Paulinów na Skałce

  Dzisiaj już niewiele zostało po wzniesieniu, jednak sława Skałki nadal znana jest w całym Krakowie. Kościół Paulinów to jeden z tych krakowskich kościołów, który odwiedził święty Jan Paweł II. Ten kościół świetnie nadaje się na ślub w Krakowie. Każda para będzie zadowolona z tak wyjątkowego wyboru!

  7. Kościół św. Józefa

  Ten kościół również odznacza się w panoramie miasta. Piękna wieża i bryła kościoła, a także wnętrze będą wyjątkowym miejscem na ślub kościelny w Krakowie. Aby zarezerwować termin należy równocześnie wpłacić zaliczkę – warto mieć to na uwadze i termin rezerwować jak najwcześniej.

  8. Kościół św. Krzyża

  Kościół pw. Świętego Krzyża w Krakowie – XIV w. – należy do najpiękniejszych budowli gotyckich w Archidiecezji Krakowskiej. Warto wziąć go pod uwagę podczas wyboru krakowskich kościołów.

  W każdym z tych kościołów ślub będzie wyjątkowy. Warto kościoły na ślub w Krakowie zobaczyć na żywo i zarezerwować termin w wybranym kościele z dużym wyprzedzeniem. Każdej parze zależy na tym, aby ślub odbył się w pięknym kościele, a liturgia zapadła gościom w pamięć.

   
  Pozdrawiam,
  Dorota Nowakowska
  Wedding Planner
   
   

  PODOBNE WPISY

  NAPISZ KOMENTARZ