By Dorota Nowakowska

Ślub nie tylko w sobotę. Czy warto organizować ślub i wesele w inny dzień niż sobota?

Przyjęło się, że ślub i wesele odbywają się w sobotę. Co zrobić, gdy zależy wam na szybkim ślubie, a wszystkie soboty w najbliższym czasie są zajęte? Można zorganizować ślub i weselę w inny dzień tygodnia. To niestandardowy termin, jednak z doświadczenia wiem, że przemawia za tym wiele plusów.

 

Ślub i wesele w inny dzień niż sobota – uroczystość w piątek.

 

Ślub i wesele w inny dzień niż sobota, Organizacja ślubu i wesela, ślub nie tylko w sobotę, ślub w tygodniu, ślub w piątek lub w inny dzień tygodnia, ślub w Walentynki PHOTO FROM: NEWWEDDINGINSPIRATIONS.COM 
 

Warto podkreślić, że wybierając datę ślubu i wesela młodzi często napotykają na pierwszą przeszkodę – wybrana data jest już zarezerwowana przez inne pary w kościele, wybranym lokalu bądź u innych usługodawców. Dlatego też przyszła młoda para może spotkać się z propozycją zorganizowania uroczystości np. w piątek. Z doświadczenia wiem, że na początku może być to mało atrakcyjna propozycja. „Bo przecież wszyscy mają śluby i wesela w sobotę”, jak często tłumaczą mi narzeczeni. Jednak, warto przemyśleć takie rozwiązanie z kilku powodów. Pierwszym z nich jest czas. Gdy zależy wam, aby pobrać się, jak najszybciej, to nie zaszkodzi zrobić to właśnie w piątek. Drugim, ważnym argumentem jest koszt. Organizując ślub i wesele w inny dzień niż sobota, bardzo często właściciel lokalu weselnego, kamerzysta, fotograf i inni usługodawcy zaproponują wtedy niższą kwotę. Ponadto, pobierając się w piątek, zarówno w kościele, jak i w USC nie ma żadnych problemów z załatwieniem formalności. Dodatkowo, warto wiedzieć, że w tym dniu ksiądz udziela dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych wszystkim gościom weselnym, jeśli go tylko o to poprosicie.

 

Organizacja uroczystości – ślub i wesele w inny dzień niż sobota i piątek.

W swojej pracy organizuję śluby i wesela nie tylko w soboty i piątki. Oczywiście jest ich mniej, jednak, jakie to ma znaczenie dla przyszłej pary młodej? Ślub i wesele mogą odbyć się również w dzień świąteczny. Bardzo często młode pary pobierają się np. w Niedzielę Wielkanocną lub w Boże Ciało, które zawsze przypada w czwartek. Organizuję również śluby i wesela, które odbywają się w długi weekend majowy bądź w długi weekend sierpniowy. Tutaj daty są ruchome i uroczystości mogą odbywać się zarówno w poniedziałek, wtorek, jak i w środę. Zorganizowanie TEGO dnia w takim terminie jest wygodne dla gości, którzy nie muszą brać dodatkowego dnia wolnego. Dodatkowo, w te dni możliwe jest urządzenie poprawin, a nawet spędzenie dłuższe czasu z gośćmi, których nierzadko dawno nie widzieliśmy.

 

Organizacja ślubu i wesela 14 lutego.

Inną, ruchomą datą, która również może przypaść w dowolny dzień tygodnia jest 14 lutego. Walentynki to według niektórych idealna okazja, by powiedzieć sobie „TAK”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować takie pragnienie. Minusem takiej organizacji ślubu i wesela jest fakt, że może być to data w środku tygodnia. Może będzie wymuszało to na gościach, aby zorganizować dodatkowy dzień urlopu bądź nawet kilku, jeśli goście będą z daleka. Jeśli jednak, marzycie o tym, by pobrać się w ten dzień, to dla tego jedynego dnia, warto zrealizować swoje pragnienia. Niezależnie od najczęściej wybieranych terminów, pokusić się na realizację własnych marzeń.  

 
Pozdrawiam, 
Dorota Nowakowska
Wedding Planner

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Be Inspired poleca: