WESELE W KOPALNI SOLI „WIELICZKA” CZĘŚĆ III – NIEZWYKŁE MIEJSCE NA WESELE

17 listopada, 2023

WIELICZKA KOPALNIA SOLI WESELE – MIEJSCE NA WESELE, W KTÓRYM DZIEJE SIĘ PRAWDZIWA MAGIA

Cudowna para młoda połączona głęboką, szczerą miłością. Niezwykłe miejsce na wesele w okolicach Krakowa. Różnorodność gości weselnych zachwyconych polską gościnnością. Skrupulatna dbałość o szczegóły, od spersonalizowanych zaproszeń ślubnych po obfite bukiety nieskazitelnie białych kwiatów ułożonych w wysokich, krystalicznie czystych wazonach … Atmosfera, która jest jednocześnie wspaniała i zachęcająca. A cała oprawa jest odą do elegancji, mistrzowskim połączeniem piękna natury z ludzkim kunsztem. Wesele w Kopalni Soli Aleksandry i Johna to wydarzenie, o których mogłabym pisać godzinami, z pasją i miłością.

Wesele w Kopalni Soli to Twoje marzenie? Zapytaj o szczegóły

Aleksandra i John, moja jedna z najukochańszych par młodych, powiedzieli sobie TAK podczas ceremonii ślubnej w pięknych solnych wnętrzach Kaplicy św. Kingi, a następnie świętowali z przyjaciółmi i rodziną w odprężającej i przyjaznej atmosferze w sali balowej, jaką stworzyliśmy z Komory Haluszki. W poprzednich postach opisałam już całą koncepcję na ślub i wesele, a także Dzień Koordynacji. Tym samym doszliśmy do końca mojej drogi, efektu, na który pracowaliśmy 10 długich, ale cudownych miesięcy, tego najważniejszego dnia w życiu Aleksandry i Johna oraz ich bliskich. Ciesz się tym cudownym ślubem zaprojektowanym w niebiesko-biało-złotych odcieniach i poczuj się absolutnie przeniesiona do wręcz bajkowej scenerii, oglądając poniższe zdjęcia.

10 MIESIĘCY PRZYGOTOWAŃ – JEDEN WYJĄTKOWY EFEKT W PIĘKNYM MIEJSCU NA WESELE

Gdy wchodziłam do Sali balowej, w jaką zmieniła się Komora Haluszki, ogarnęło mnie wiele emocji. Momentalnie sobie pomyślałam: „O mój Boże… Naprawdę to zrobiłam!” i aż musiałam przystanąć z zachwytu nad tym, jaki był efekt końcowy. Następnie się rozczuliłam, myśląc o osobach, które pracowały razem przez całą dobę, aby ten projekt przenieść do rzeczywistości. Dekoracje były tak niesamowite, że nie mogłam powstrzymać radości. Tworzenie takich niezwykłych ślubów i wesel, wykonywanie kreatywnej pracy, budowanie i wspieranie cudownych relacji… To właśnie te momenty sprawiają, że czuję, że żyję. Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa i wdzięczna niż byłam w tamtej chwili.  

Moje ulubione momenty w organizacji ślubu są również wówczas, kiedy widzę zachwyt Pary Młodej podczas oglądania przepięknej dekoracji, wyrafinowanych kwiatów, romantycznego oświetlenia, gdy panna młoda kroczy do ołtarza oraz gdy przeżywam ich pierwszy taniec jako małżeństwa, pełen miłości i wrażliwości, Gdy wszyscy na nich patrzą, a oni widzą tylko siebie. W przypadku Oli i Johna była to specjalna choreografia do muzyki granej na żywo przez kwartet smyczkowy, podczas której każdy krok był przemyślany i pokazywał ich wzajemną pasję i miłość.

W takich momentach zapominam o wcześniejszej presji czasu, przeżywanym stresie, trudnościach w koordynacji dużej liczby podwykonawców – czyli tymi wszystkimi aspektami stanowiących część pracy wedding plannera, o których rzadziej można usłyszeć. W tym wypadku, po 10 długich miesiącach przygotowań wiedziałam, że było warto i że osiągnęłam swój cel, zamieniając ślub Oli i Johna w naprawdę wyjątkową chwilę.

Wedding Planner Kraków, Warszawa i cała Polska. Zapytaj o szczegóły

OBŁĘDNE DEKORACJE ŚLUBNE I ELEGANCKIE MIEJSCE NA WESELE – BO LUKSUS TKWI W SZCZEGÓŁACH

Moim celem było to, by każdy szczegół tego ślubu i wesela zachwycał i zapadał gościom w pamięć – by przyjęcie było efektowne, ale jednocześnie eleganckie i nowoczesne. Wspólnymi siłami stworzyliśmy luksusową scenerię w Komorze Haluszki, w której wspaniała, stylowa para młoda, a zwłaszcza panna młoda w swojej spersonalizowanej koronkowej sukni ślubnej typu princeska z długimi rękawami i welonem – po prostu zachwycała.

Biel i głębia niebieskiego oceanu świetnie odzwierciedlały dramatyzm, pasję i wyrafinowanie, chociaż nie brakowało im elegancji, tajemniczości i romantyzmu. Goście siedzący wokół długiego, reprezentatywnego stołu głównego, aksamitne krzesła w kolorze kości słoniowej ze złotym wykończeniem brzegów i niebieskimi akcentami kontrastujące z granatowymi obrusami ze złotymi akcentami – wszystkie elementy tego przyjęcia łączyły w sobie styl romantyczny z luksusowym, tworząc prawdziwie magiczną, niebiańską wręcz atmosferę i nadając energetyzujący ton przyjęciu.

I oczywiście kwiaty, które wnoszą życie do przestrzeni – dlatego chciałam ich użyć w ilościach pozwalających zapewnić zapach bujnego, wiosennego, kwitnącego ogrodu w podziemiach Kopalni Soli. Niesamowite kompozycje kwiatowe, głównie w kolorze białym, udekorowały miejsce ceremonii i przyjęcia od sufitu po ściany, tworząc bajkową scenerię. Szczególnie pięknie się prezentowały w połączeniu z różnymi elementami świetlnymi: od kryształowych żyrandoli i lampek po oświetlenie architektoniczne samej Sali. Całe miejsce na wesele, od sufitu po ściany, było udekorowane kwiatami. To właśnie te światła – i setowe dźwięki w wykonywaniu zespołu Terytoria – zahipnotyzowały gości, utrzymując ich na parkiecie i pozbawiając tchu do samego rana.

Wesele w Kopalni Soli w Wieliczce było zaprojektowane tak, aby płynnie połączyć tradycję ze współczesną elegancją. Każdy element, od ceremonii kościelnej po subtelne detale wystroju, został wybrany starannie. Byliśmy szczególnie ostrożni, dbając o zachowanie wartości i tradycji bliskich parze, tworząc jednocześnie nowoczesną estetykę i atmosferę taką, aby wszyscy goście czuli się jak w domu.

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela w Polsce. Zapytaj o szczegóły

Miejsce na wesele Kraków, Warszawa Luksusowe wesele w Kopalni Soli w Wieliczce, Wedding Planner Krakow Poland, Eleganckie wesele, Glamour Wedding Poland, Dorota Nowakowska Weddings, Komora Haluszki w Wieliczce, Najpiękniejsze polskie wesela, Luxury Wedding Poland, Unique venue for wedding, Destination Wedding Poland
Salt Mine Wieliczka Wedding in Poland, Wedding Venues Krakow, Cracow Wedding, luksusowe wesele, eleganckie dekoracje na wesele, najpiękniejszy polski ślub, ślub celebrytów

JAK WYBRAĆ EKSPERTÓW Z BRANŻY ŚLUBNEJ NA WESELE W MIEJSCU TAKIM JAK KOPALNIA SOLI “WIELICZKA”?

Tym przewrotnym, ale w pełni uzasadnionym pytaniem zbliżamy się już powoli do końca tej serii. Dlaczego postanowiłam podkreślić rolę moich partnerów biznesowych w ramach tego ślubu i wesela? Ponieważ zdecydowanie było to dla nich wyzwanie, z którymi musieli sobie poradzić. Kopalnia to bowiem zamknięta przestrzeń, co oznacza, że nie uświadczysz tutaj naturalnego światła (który fotograf sobie z tym poradzi?), a dźwięk będzie się odbijał od solnych ścian (jaki zespół powinnam zaproponować?). Wybrane przeze mnie osoby poradziły sobie rewelacyjnie – fotografowie i kamerzyści mieli już doświadczenie z pracy w trudniejszych warunkach technicznych, zespół miał swojego akustyka, który zadbał o czystość i jakość dźwięku, a floryści i inżynierowie światła zrobili wszystko, co w ich mocy, by w fantastyczny sposób ożywić to unikalne miejsce na wesele.

Ale nie tylko ich powinnam pochwalić. Cała zatrudniona ekipa spisała się na medal – a była to ponadprzeciętna liczba! Przy ślubie w Kopalni Soli w ten wyjątkowy dzień pracowały bowiem aż 44 osoby (gdy dodamy do tego personel Kopalni, czyli pracowników działu imprez, gastronomii oraz górniczego, zyskamy ok. 20 osób więcej!). W tej ekipie do zadań specjalnych znalazły się:

 • Pracownicy w Kopalni Soli z działów: Imprez, Gastronomi i Górniczego – łącznie 20 osób,
 • 2 grupy fotografów – łącznie 4 osoby,
 • 2 grupy filmowe – 3 osoby do transmisji na żywo i 4 kamerzystów na przyjęciu,
 • 6 florystów,
 • oświetlenie – 2 osoby,
 • zespół muzyczny – łącznie 8 osób,
 • kwartet smyczkowy – 4 osoby,
 • tłumacz przysięgły,
 • barmani – 2 osoby, 
 • techniczni od wynajętych mebli – 2 osoby,
 • animatorki do opieki nad dziećmi – 2 osoby,
 • wizażystka i stylistka fryzur – 2 osoby,
 • ksiądz,
 • organista,
 • kierowcy – 2 osoby (od samochodu pary młodej i od transportu gości).

Ślub w Kopalni Soli lub w innym eleganckim miejscu w Polsce. Zapytaj o szczegóły

Tyle zaangażowanych ludzi zasuwało dniami (a niekiedy również nocami), by zapewnić tak piękny efekt końcowy, który świetnie przedstawia również ich pasję i zaangażowanie. A tę całą dużą grupę ogarniałam ja (Dorota Nowakowska) z pomocą niezastąpionego asystenta. To również istotna rola wedding plannera – lawirować między mniejszą czy większą grupą podwykonawców, z którymi jest się w codziennym kontakcie. Te osoby są niezbędne do tego, by powstała naprawdę szykowna przestrzeń oraz niezapomniana uroczystość. Do pracy zawsze dobieram osoby, które łączą ze mnie pasję tworzenia niepowtarzalnych wrażeń i chcą współpracować ze sobą, żeby wspólnie zapewnić sukces. Z całego serca dziękuję Wam wszystkim – bez Was ta magia by się nie wydarzyła.

UNIKALNE MIEJSCE NA WESELE – MOŻE TO TEŻ TWOJE MARZENIE?

To już ostatni wpis dot. wesela Aleksandry i Johna, o którym, uwierz mi, mogłabym przygotować nawet tuzin artykułów. Jednym z powodów, dla których chciałabym stworzyć tę krótką, ale w moim poczuciu wartościową serię, jest to, że przyszłym parom młodym często strasznie trudno jest zrozumieć, czego tak naprawdę potrzeba, aby zorganizować wesele na taką skalę. Pary zakochują się w pięknych i wyjątkowych wydarzeniach! Ja też kocham to, co ładne – ale piękno bez procesu nie przetrwa długo.

Myślę, że nie można w pełni zrozumieć ogromu pracy, oddechu umiejętności i samej liczby ludzi potrzebnych do zbudowania czegoś, co naprawdę nigdy wcześniej nie istniało. Szczególnie odnosi się to do takiego wymagającego miejsca jak Kopalnia Soli w Wieliczce. Miejsca znanego i podziwianego na całym świecie. Miejsca historycznego i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. W końcu miejsca na wesele mającego swoje wymagania i restrykcje górnicze. Właśnie takie spektakularne projekty tworzę dla osób, które pragną czegoś więcej – chcą przeżyć i pokazać swój ślub inaczej niż wszyscy. Odezwij się do mnie, jeśli się do nich zaliczasz.

Eleganckie wesele w Polsce. Zapytaj o szczegóły

ELEGANCKIE WESELE W KOPALNI SOLI, PRZECZYTAJ TAKŻE:

Na sam koniec kieruję wyrazy miłości do Pary Młodej, Aleksandry i Johna, których w tym momencie traktuję jak przyjaciół. Bardzo Wam jestem wdzięczna za zaufanie i że zapewniliście mi i mojemu zespołowi swobodę twórczą. Absolutna magia wydarzyła się właśnie dlatego, że nam na to pozwoliliście. Wasz niezwykły ślub i wesele w Kopalni Soli jest prawdziwą historią, która inspiruje. Jest zarówno wizualną rozkoszą, jak i świadectwem harmonijnego połączenia dwóch kultur. Uosobieniem bogactwa miłości i wdzięku, skąpanymi w miękkim blasku bajkowej scenerii. Jestem szczęśliwa i zaszczycona być częścią tych niezapomnianych wydarzeń. Z miłością :)

Dorota Nowakowska
Wedding Planner & Designer

Dorota Nowakowska (Wedding Planner Kraków, Polska), Kopalnia Soli w Wieliczce (Miejsce ślubu i wesela), Bedeko (Kwiaty i dekoracje), Malachite Meadow (Zdjęcia), Feel 8 Studio (Film), Ilumikrk (Światło), Terytoria (Muzyka), Papierove (Zaproszenia i dodatki), Klaudia Sobos (Fryzura), Izabela Wojda (Make up)

SHARE THIS STORY

TWÓJ NIEZWYKŁY ŚLUB W POLSCE?

POROZMAWIAJMY O TYM!

stwórzmy razem wyjątkowy ślub, który wyrazi jak niezwykłą parą jesteście

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Error, name is a required field.
Error, please enter a valid email address.