Panna młoda musi mieć suknię ślubną i welon do ślubu. Czy aby na pewno? Obecne trendy ślubne pokazują, że welon do ślubu nie jest już must have idealnej stylizacji panny młodej. Oto 5 alternatyw, które sprawdzą się u każdej kobiety, według której welon do ślubu jest zbędnym dodatkiem.

 

„Już mi niosą suknię z welonem…” – czy to konieczne?

 


Welon nie jest już obowiązkowym dodatkiem do sukni ślubnej. Kiedyś welon do ślubu był symbolem czystości i niewinności kobiety, która wychodziła za mąż. Ponadto, welon pomagał zakryć twarz wybranki, którą odsłaniano przed partnerem dopiero po oficjalnym zawarciu związku małżeńskiego. Chronił przed spojrzeniami i urokiem. Dzisiaj jednak nie ma już takiego znaczenia i nie traktuje się go z takim przywiązaniem jak kiedyś. Welon jest zbędnym elementem nierzadko dla kobiet, które wychodzą za mąż po raz kolejny bądź zwyczajnie lubią niekonwencjonalne rozwiązania i mają inne, awangardowe podejście do własnej kreacji.
 
 
Kwiaty dpo włosów na ślub, Welon do ślubu, Panna młoda i welon,  trendy ślubne, Wianek z kwiatów zamiast welonu, Tiara lub diadem, Spinki i grzebienie na ślub, Opaski i kokardy na ślub, Woalki do ślubu, stylizacje ślubne, PHOTO FROM: BRIDALMUSING.COM

5 alternatyw dla welonu do ślubu dla panny młodej


1.    Wianek z kwiatów

Podczas organizacji ślubów i wesel zauważam, że coraz częściej panny młode decydują się na wianki z kwiatów zamiast welonów. Nie da się ukryć, że jest to piękny dodatek, który ożywia stylizację. Świeże kwiaty bądź kwiaty uzupełnione darami natury mogą być piękną alternatywą dla welonu. 

Kwiaty do włosów na ślub, Welon do ślubu, Panna młoda i welon,  trendy ślubne, Wianek z kwiatów zamiast welonu, Tiara lub diadem, Spinki i grzebienie na ślub, Opaski i kokardy na ślub, Woalki do ślubu, stylizacje ślubne, PHOTO FROM: WEDDING-HOURS.COM
 
 
2.    Tiara lub diadem

Ten element powinny wybrać kobiety, które chcą się poczuć jak księżniczki. Tiara lub diadem zamiast welonu dodadzą blasku pannie młodej. Jeśli biżuteria będzie bogato zdobiona, to z pewnością będzie to luksusowy element stylizacji. 

 
Tiara do ślubu, Welon do ślubu, Panna młoda i welon,  trendy ślubne, Wianek z kwiatów zamiast welonu, Tiara lub diadem, Spinki i grzebienie na ślub, Opaski i kokardy na ślub, Woalki do ślubu, stylizacje ślubne,  PHOTO FROM: ALTAMODABRIDAL.COM
 

3.    Spinki i grzebienie

Ten element nie tylko będzie świetną alternatywą dla welonu, ale również będzie stanowił niebanalne dopełnienie fryzury. Spinki i grzebienie mogą być również wspaniałą pamiątką na lata po uroczystości.

4.    Opaski i kokardy

Jeśli panna młoda nie chce zakładać welonu, to alternatywą mogą być opaski i kokardy. Warto pomyśleć o specjalnym upięciu i barwie dodatków, które będą stanowiły piękne uzupełnienie stylizacji panny młodej. 

 
Welon do ślubu, Panna młoda i welon,  trendy ślubne, Wianek z kwiatów zamiast welonu, Tiara lub diadem, Spinki i grzebienie na ślub, Opaski i kokardy na ślub, Woalki do ślubu, stylizacje ślubne, PHOTO FROM: PARANANOIVAS.COM.BR

5.    Woalki

Woalka jest niczym welon do ślubu, jednak zakłada się ją na przednią część głowy. Zakrywa twarz i sprawia, że stylizacja jest bardzo elegancka. To piękna alternatywa dla welonu szczególnie w stylizacjach z lat. 40., 50. i 60.

Welon do ślubu, Panna młoda i welon,  trendy ślubne, Wianek z kwiatów zamiast welonu, Tiara lub diadem, Spinki i grzebienie na ślub, Opaski i kokardy na ślub, Woalki do ślubu, stylizacje ślubne, PHOTO FROM: WEDDINGPARTYAPP.COM
 

O czym należy pamiętać wybierając alternatywę do welonu?

Decydując się na jedną z wielu alternatyw dla welonu, warto pamiętać, aby pasowała do całości stylizacji. Musi wpisywać się nie tylko w konwencję, ale również pasować np. do fryzury. Zwróćcie uwagę też, że nie wszystkie alternatywy będą pasowały do każdej stylizacji. Należy jednak podkreślić, że skoro to twój dzień, to powinnaś wyglądać, jak sobie wymarzyłaś, a nie jak mówi o tym wyborze tradycja bądź inne aspekty. Bądź najlepszą wersją siebie w tym dniu!
 
Pozdrawiam,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Super wianki. No ale takim pięknym panną młodym wszystko pasuje :)

Super wianki. No ale takim pięknym panną młodym wszystko pasuje :)

ADD A COMMENT