Ślub nie tylko w sobotę. Czy warto organizować ślub i wesele w inny dzień niż sobota?

27 lutego, 2018

Przyjęło się, że ślub i wesele odbywają się w sobotę. Co zrobić, gdy zależy wam na szybkim ślubie, a wszystkie soboty w najbliższym czasie są zajęte? Można zorganizować ślub i weselę w inny dzień tygodnia. To niestandardowy termin, jednak z doświadczenia wiem, że przemawia za tym wiele plusów.

 

Ślub i wesele w inny dzień niż sobota – uroczystość w piątek.

 

Ślub i wesele w inny dzień niż sobota, Organizacja ślubu i wesela, ślub nie tylko w sobotę, ślub w tygodniu, ślub w piątek lub w inny dzień tygodnia, ślub w Walentynki PHOTO FROM: NEWWEDDINGINSPIRATIONS.COM 
 

Warto podkreślić, że wybierając datę ślubu i wesela młodzi często napotykają na pierwszą przeszkodę – wybrana data jest już zarezerwowana przez inne pary w kościele, wybranym lokalu bądź u innych usługodawców. Dlatego też przyszła młoda para może spotkać się z propozycją zorganizowania uroczystości np. w piątek. Z doświadczenia wiem, że na początku może być to mało atrakcyjna propozycja. „Bo przecież wszyscy mają śluby i wesela w sobotę”, jak często tłumaczą mi narzeczeni. Jednak, warto przemyśleć takie rozwiązanie z kilku powodów. Pierwszym z nich jest czas. Gdy zależy wam, aby pobrać się, jak najszybciej, to nie zaszkodzi zrobić to właśnie w piątek. Drugim, ważnym argumentem jest koszt. Organizując ślub i wesele w inny dzień niż sobota, bardzo często właściciel lokalu weselnego, kamerzysta, fotograf i inni usługodawcy zaproponują wtedy niższą kwotę. Ponadto, pobierając się w piątek, zarówno w kościele, jak i w USC nie ma żadnych problemów z załatwieniem formalności. Dodatkowo, warto wiedzieć, że w tym dniu ksiądz udziela dyspensy na spożywanie pokarmów mięsnych wszystkim gościom weselnym, jeśli go tylko o to poprosicie.

 

Organizacja uroczystości – ślub i wesele w inny dzień niż sobota i piątek.

W swojej pracy organizuję śluby i wesela nie tylko w soboty i piątki. Oczywiście jest ich mniej, jednak, jakie to ma znaczenie dla przyszłej pary młodej? Ślub i wesele mogą odbyć się również w dzień świąteczny. Bardzo często młode pary pobierają się np. w Niedzielę Wielkanocną lub w Boże Ciało, które zawsze przypada w czwartek. Organizuję również śluby i wesela, które odbywają się w długi weekend majowy bądź w długi weekend sierpniowy. Tutaj daty są ruchome i uroczystości mogą odbywać się zarówno w poniedziałek, wtorek, jak i w środę. Zorganizowanie TEGO dnia w takim terminie jest wygodne dla gości, którzy nie muszą brać dodatkowego dnia wolnego. Dodatkowo, w te dni możliwe jest urządzenie poprawin, a nawet spędzenie dłuższe czasu z gośćmi, których nierzadko dawno nie widzieliśmy.

 

Organizacja ślubu i wesela 14 lutego.

Inną, ruchomą datą, która również może przypaść w dowolny dzień tygodnia jest 14 lutego. Walentynki to według niektórych idealna okazja, by powiedzieć sobie „TAK”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować takie pragnienie. Minusem takiej organizacji ślubu i wesela jest fakt, że może być to data w środku tygodnia. Może będzie wymuszało to na gościach, aby zorganizować dodatkowy dzień urlopu bądź nawet kilku, jeśli goście będą z daleka. Jeśli jednak, marzycie o tym, by pobrać się w ten dzień, to dla tego jedynego dnia, warto zrealizować swoje pragnienia. Niezależnie od najczęściej wybieranych terminów, pokusić się na realizację własnych marzeń.  

 
Pozdrawiam, 
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT