Transport dla gości weselnych to kolejna kwestia, z którą musicie się zmierzyć organizując ślub i wesele. Jaki transport wybrać? Kiedy rozpocząć poszukiwania usługodawcy? Oto kilka rad, które umożliwią wam organizację komfortowego przejazdu podczas ślubu i wesela.

 
Transport dla gości weselnych, Transport weselny, Organizacja transportu, Organizacja ślubu i wesela, Busy na wesele, Przewóz gości weselnych, Goście weselni
PHOTO FROM: WEDDBOOK.COM
 

Transport dla gości weselnych – co będzie najlepszym rozwiązaniem?

Rodzaj transportu dla gości zależny jest przede wszystkim od ilości chętnych gości weselnych, którzy chcą z niego skorzystać.  Najczęściej para młoda mająca dużą liczbę gości korzystającą z transportu weselnego decyduje się na duży autokar. Młodzi organizujący ślub i wesele powinni pamiętać, aby zwrócić uwagę na stan autokaru. Ponadto powinni liczyć się z tym, że stawki w firmach przewozowych zależne są od kilometrażu. Dla niewielkiej ilości gości dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie małego busa typu van. Jeśli uroczystość jest niewielka, to warto również pomyśleć o najtańszej opcji – zaproponowanie przejazdu prywatnym samochodem z innymi gośćmi. Często zdarza się tak, że zaproszeni goście mają wolne miejsca. Dlatego warto wypytać wcześniej, czy udałoby się im przewieźć osoby, które nie są zmotoryzowane.
 
Warto pomyśleć również o nietypowym transporcie dla gości dopasowanym np. do motywu przewodniego ślubu i wesela bądź pory roku. Ciekawym rozwiązaniem podczas ślubu zimą jest wynajęcie sań i zorganizowanie kuligu – taki sposób dowiezienia gości na salę weselną z pewnością zapadnie im w pamięć.
 

Kiedy rozpocząć poszukiwanie usługodawcy?

Ważne jest, aby również wśród usługodawców zajmujących się transportem gości weselnych zrobić wcześniejsze rozeznanie. Ułatwić to może równoczesne potwierdzenie obecności danego gościa na uroczystości z informacją, czy chce skorzystać z transportu, który organizujecie. Dzięki temu będziecie mieć czarno na białym, ile gości chciałoby z niego skorzystać i tym samym, jakie rozwiązanie będzie dla was najlepsze.
Im wcześniej rozpoczniecie poszukiwania odpowiedniego usługodawcy, tym lepiej – szczególnie, jeśli ślub i wesele odbywają się w szczycie sezonu. Rozpoczynając np. miesiąc przed uroczystością, musicie liczyć się z mniejszym wyborem i wyższymi cenami.
 

Transport dla gości po weselu

Pamiętajcie, że zapewnienie transportu na ślub i wesele to jedna kwestia, a druga to należy również zadbać o transport dla gości po weselu. Jeśli nie zapewniacie gościom zakwaterowania, to należy liczyć się również z faktem zapewnienia im transportu do domu. Należy pamiętać, że goście będą wychodzić z wesela o różnych porach, dlatego najlepiej, aby wynajęty transport odbywał się w kilku, ustalonych wcześniej godzinach. Standardowo można wyznaczyć je tak, by pierwszy był przed północą (opcja dla rodzin z dziećmi), kolejny po północy, później np. ok. 2/3 i na zakończenie wesela ok. 4/5/6.

Organizując transport dla gości weselnych należy pamiętać, aby zadbać o to, by osoby korzystające z niego dokładnie wiedziały o godzinach i miejscu odjazdu. Najlepiej, aby wybrać jedną osobę odpowiedzialną za informowanie gości i wskazywanie im miejsca odjazdu. 

 
Pozdrawiam,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner

 

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT