Pomysły na zaręczyny – romantyczne i kreatywne

13 grudnia, 2016

Dziś chętnie pomogę Wam znaleźć pomysły na zaręczyny, gdyż wiem jak ważny to jest moment w życiu dla was dwojga. Wybrać odpowiedni sposób na zaręczyny, zwłaszcza gdy mają być kreatywne, romantyczne i oryginalne nie jest łatwe. Wszystko zaczyna się bowiem od wielkiej, właściwej idei, a kończy na zadaniu odpowiedniego pytania. Czy jesteście gotowi na inspiracje? Jeśli TAK, to zapraszam do zapoznania się z 30 pomysłami na oryginalne zaręczyny.

Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTOS FROM: HOWHEASKED.COM

Pomysły na zaręczyny publiczne


1. Zaręczyny w Parku

Wybierz ulubione miejsce, które ma osobiste znaczenie dla was dwojga  lub miejsce z ładnym widokiem. Może to być ogród botaniczny, park miejski, taras widokowy hotelu, zabytkowa starówka. Gdy już będziecie tam na miejscu, poproś kogoś w pobliżu o zrobienie wam wspólnego zdjęcie. Następnie zamiast pozowania, rozwiń wcześniej przygotowany materiał lub tabliczkę z pytaniem: „Czy wyjdziesz za mnie ?“.
 

2. Zaręczyny na koncercie

Zabierz swoją wybrankę do miejsca, gdzie odbywają się kameralne koncerty, występy grajków ulicznych czy też sam zorganizuj występ jednego muzyka. Poproś chór, orkiestrę, muzyka o zagranie lub zaśpiewanie ulubionej piosenki.  Zaproponuj też muzyką zmianę tekstu oryginalnego na tekst o przyszłej narzeczonej i wersem o zaręczynach. Jak się zgodzą będzie ciekawa niespodzianka.


3. Zaręczyny w kinie lub w teatrze

Bądź w kontakcie z menedżerem scenicznym ulubionej produkcji (film, teatr etc.)  i zapytaj czy można umieścić specjalną notkę, afisz przed podniesieniem kurtyny czy wyświetleniem filmu. Przygotuj wcześniej materiał do wyświetlenia, tekst do przemówienia i oczywiście kwiaty i pierścionek zaręczynowy.

4. Zaręczyny na ulicy
 
Zorganizuj zaskakujące spotkanie z karykaturzystą na deptaku, romantycznej ulicy w mieście. Wcześniej oddaj karykaturzyście  do naszkicowania wasze wspólne zdjęcie i poproś by przy was wstawił na obrazie słowa, które mówią: “Wyjdziesz za mnie?” i odpowiedź – Tak!”.

5. Zaręczyny w oceanarium
 
Masz w mieście oceanarium lub basen, w którym nurkowie karmią ryby, foki, delfiny?, Poproś nurków, aby w porze karmienia umieścili przygotowane wcześniej przez Ciebie (wodoodporne) oznaczenie: “Wyjdziesz za mnie?“. Mogą je trzymać za szklaną obudową, wyłowić z wody, użyć jako rekwizytów pokazowych. Warto wcześniej dograć szczegóły z nurkami, tak by wasze zaręczyny były zaskakujące i niecodzienne.

6.Pomysły na zaręczyny w formie poszukiwania skarbów
 
Wyślij niczego nie świadomą przyszłą narzeczoną na poszukiwania skarbów po całym mieście. Poszukiwania, które kończyć się będą wraz z niespodzianką w postaci pierścionka zaręczynowego. Przygotuj odręczne notatki lub wiadomości tekstowe, które będą kierować twoją wybrankę po jej ulubionych miejscach w mieście a tam niech będzie za każdym razem czekała na nią kolejna instrukcja do działania. 

7.  Zaręczyny w klubie
 
Wybierzcie się razem do kluby by potańczyć i poproś DJ-a o mikrofon, dzięki czemu będziesz mógł dedykować piosenkę do wspólnego tańca na parkiecie. Podczas tańca niech DJ w Twoim imieniu zapyta wybrankę czy za Ciebie wyjdzie.

8. Pomysły na zaręczyny z wykorzystaniem audycji radiowej
 
Zadzwoń do stacji radiowej i poproś by podczas ulubionej audycji twojej dziewczyny można było odtworzyć twoje pytanie o zaręczyny i puścić jej ulubioną piosenkę. Następnie upewnij się, że twoja wybranka będzie słuchać tej audycji. 
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny PHOTO FROM:RUFFLEDBLOG.COM
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO FROM: HOWHEASKED.COM
 

Pomysły na zaręczyny wakacyjne i urlopowe

 

9. Zaręczyny w samolocie.

Romantyczny wypad we dwoje. Kiedy będziecie w samolocie, zapytaj stewardesy czy możesz skorzystać z jej pomocą z systemu  nagłaśniającego. Jeśli uda Ci się to zrobić to zadaj pytanie swojej wybrance ponad 35.000 stóp nad ziemią.
 
10. Zaręczyny na na wspólnej wycieczce
 
Wypożyczyć skuter Vespa lub rowery, aby wspólnie zwiedzać miasto. Do kasku przymocuj liścik z mapą waszej wycieczki oraz zaznaczonym miejscem docelowym z “X”, gdzie już będzie czekać szampan i pierścionek zaręczynowy
 

11. Zaręczyny nad morzem

Wybierzcie się na plażę i zbudujcie zamek z piasku razem (w bezpiecznej odległości od morza!). Gdy twoja partnerka nie będzie patrzeć, umieścić na najwyższej wieży szkatułkę ze skarbami, w której będzie pierścionek zaręczynowy.
 

12. Zaręczyny na plaży

W nocy przed planowanym wyjściem na plażę, napisz twoje pytanie oraz wiersz miłosny na kawałku pergaminu, zwiń go w zabytkowej butelce z korkiem i ukryj go w dobrze oznaczonym miejscu w piasku (tam, gdzie będziecie rozkładali swoje ręczniki). Bądź pewien, że następnego dnia wybranka “znajdzie” butelkę jak będziecie szukać w piasku innej „teoretycznie zaginionej rzeczy”. 
 
13. Po długim dniu zwiedzania, wybierz się na drinka do hotelowego baru. Kiedy będziecie odpoczywać, w tym czasie niech obsługa hotelowa przyniesie do waszego pokoju róże, świece i szampana  – po powrocie wybranka na pewno będzie zaskoczona. To będzie miła chwila by rozpocząć romantyczny wieczór zaręczynowy.
 

14. Zaręczyny w górach.

Wybierzcie się na wycieczkę szlakiem górskim, by wspólnie zdobyć mniejszy czy większy szczyt. Zabierz ze sobą wcześniej przygotowaną chorągiewkę (flagę, ciepły długi szal etc.), na której będzie naszyte wasze zdjęcie i  pytanie. Zdobędziesz nie tylko szczyt, ale też skradniesz serce swojej wybrance na zawsze w zapierającej dech w piersiach scenerii.
 
15. Zaręczyny na pikniku
 
Lubicie wspólne piknik? Przygotuj koc, małe lampiony, dobre wino, kosz pełen owoców i smakołyków. Wybierzcie się na piknik nad jezioro, lub w miejsce gdzie można podziwiać wschód lub zachód słońca. Zawiąż oczy wybrance i zabaw się w rozpoznawanie smaków i kształtów owoców, a do jednego z owoców przyczep pierścionek zaręczynowy.
 
16. Pomysły na zaręczyny dla fanów śniegu i nart
 
Jesteście fanami śniegu i nart? Wybierzcie się wspólnie na stok. Napisz wcześniej różne frazy w śniegu, które będą widoczne dla ciebie i twojej dziewczyny, gdy będziecie korzystać z wyciągu narciarskiego. Na samym szczycie, jako ostatnie zdanie umieść cytat z pytaniem “Czy wyjdziesz za mnie? “. Możesz użyć barwnika spożywczego do barwienia śniegu, aby ułatwić zarówno pisanie jak i czytanie tekstu zaręczynowego. 
 
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO FROM: HOWHEASKED.COM
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny PHOTO FROM: HOWHEASKED.COM
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO FROM: STYLEMEPRETTY.COM
 

Pomysły na zaręczyny – oryginalnie w domu?


17. Książki i albumy ze zdjęciami są doskonałym sposobem na udokumentowanie waszego związku i pamiątką, którą będziecie mieć na resztę swojego życia!  Przygotuj foto-książkę lub album z waszymi wspólnymi zdjęciami, jedno ze zdjęć spersonalizuj graficznie tak, aby pojawiło się na nim pytanie, które chciałbyś zadać. Przygotuj romantyczną atmosferę i zaproś swoją dziewczynę do wspólnego oglądania zdjęć.Koniecznie w albumie zastaw też miejsce na zdjęcie z waszych zaręczyn.
 
18. Jeśli twoja wybranka kochanka książki, to zadbaj jeśli to możliwe o podpis na pierwszej stronie jej ulubionego autora, a na ostatniej stronie napisaną przez ulubionego autora dedykację z okazji waszych zaręczyn.
 
19. Przygotuj galerię z wydrukowanych zdjęć w waszym mieszkaniu. Pokryj ściany zdjęciami z waszej relacji w całym jednym pokoju. Będą one z pewnością oszałamiającym tłem do poproszenia o rękę i rozpoczęcia niecodziennego wieczoru zaręczynowego.

20.  Wyłącz wszystkie światła w mieszkaniu i przygotuj ścieżkę ze świecami i płatkami róż dla wybranki, która będzie prowadzić do kręgu (miejsca) usytuowanego wokół pierścienia.
 
21. Jeśli masz taką szansę nałożyć pierścionek zaręczynowy na palec narzeczonej w czasie, gdy ona śpi, a następnie zrób romantyczną poranną pobudkę z szampanem i truskawkami.
 
22. Użyj czerwoną aksamitną wstążką i rozwiń ją z jednego miejsca w domu do drugiego. Do wstążki przypnij krótkie notatki przypominające doskonałe momenty z waszej relacji lub takie myśli, za które kochasz swoją dziewczynę. Poczekaj na swoją partnerkę na końcu taśmy z pierścieniem w ręku.
 
23.  Ugotuj dla swojej przyszłej narzeczonej pięciogwiazdkowy posiłek z ulubioną potrawą lub gdy sam nie umiesz gotować to zatrudnij na wieczór  prywatnego kucharza. Deser zaproponuj ze słodkim napisem na przykład wykorzystując czekoladowe literki.
 
24.  Lubicie Scrabble czy też puzzle? W deszczowy dzień możecie przygotować takie układanki w niestandardowy sposób poprzez wykonanie ich ze zdjęć oraz sentencji, które je najbardziej opisują. Wśród nich umieść cytat “Wyjdź za mnie?“.
 
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTOS FROM: HOWHEASDED.COM
 

Pomysły na zaręczyny dla osób lubiących technikę

25. Stwórz film o was i twoim uczuciu do dziewczyny. Tworzeniem filmu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy po prostu użyć inteligentnego telefonu, aby go zrobić!. Wybierz się do miejsc, które są dla was symboliczne i nakręć film, w którym przekażesz, dlaczego te miejsca i chwile tam spędzone były tak wyjątkowe dla ciebie i waszego związku. Ten filmik możesz otworzyć kameralnie tylko we dwoje w domu, włączyć podczas spotkania z przyjaciółmi lub wyświetlić w małym lokalnym kinie. Oczywiście zakańczając wręczeniem kwiatów i pierścionka zaręczynowego. 

26. Stwórz niestandardową stronę internetową o waszym związku. Do napisania aktualizacji włącz swoją przyszłą narzeczoną. Któregoś symbolicznego dnia prześlij do niej „save the date” kartkę elektryczną z waszej strony, z informacją na przykład „ data i notka: wówczas rozpocznie się nasze wspólne życie, jeśli zechcesz wyjść za mnie” Po sławach „tak” będziecie mogli wysłać link do strony do waszych znajomych i poinformować o zaręczynach.
 
27. Zaproś przyszłą narzeczoną do wzięci udziału w sesji zdjęciowej czy też castingu. Niech poczuje się gwiazdą wśród blasku fleszy. Możesz sam fotografować lub wynająć profesjonalistę. Możesz reaktywować scenę z ulubionego jej miłosnego filmu i na końcu poprosić o rękę. 
 

Pomysły na zaręczyny z pomocą przyjaciół, bliskich.

28. Zaręczyny w balonie. Wynajmij lot balonem, paralotnią lub rzeczną wyprawę prywatną łódką (kajakiem, poduszkowcem etc), poproś o zamieszczenie  podczas podróży przygotowanej przez Ciebie wiadomości na materiale. Taka ekscytująca wyprawa z pewnością pozostanie dłużej w pamięci.

29.  Zbierz grono znajomych na imprezę i poproś ich o umieszczenie pojedynczych liter na koszulkach (liter, które będą tworzyły dla ciebie ważny komunikat „wyjdziesz za mnie?”. Potem w trakcie imprezy zaproponuj grupowe zdjęcie, ustawiając znajomych w odpowiedniej kolejności tak, aby odsłonić komunikat. To prosty, ale też ciekawy sposób by oświadczyć się wybrance a dodatkowo od razu można świętować z najbliższymi zaręczyny.
 
 
30.   Nie jest tajemnicą, że jedne z najbardziej popularnych sposobów na oświadczyny  są obecnie zaręczyny z wykorzystaniem  Flash Mob. Są to wyjątkowe zaręczyny a jeszcze bardziej pełna energii i emocji, gdy przyjaciele i rodzina przyłączy się do tłumu tańczących osób. Takie zaręczyny koniecznie warto sfilmować by była pamiątka na całe życie.
 
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, Oświadczyny
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTOS FROM: HOWHEASDED.COM

 

Uff! To było bardzo sporo pomysłów na romantyczne i kreatywne zaręczyny. Mam nadzieję, że rozbudziłam wyobraźnię i teraz łatwiej będzie zaplanować oryginalne oświadczyny. Napisz czy przedstawione pomysły na zaręczyny spodobały się. Pamiętaj, że każda z wymienionych propozycji na zaręczyny będzie wyjątkowa jeśli umieścisz w wybranych pomyśle na zaręczyny wszystkie unikalne szczegóły związane z waszym uczuciem i związkiem.

Planujesz zakupi pierścionka zaręczynowego?  Przeczytaj mój artykuł: Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać?

 Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO FROM: STYLEMEPRETTY.COM

 
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO GROM: RUFFLEDBLOG.COM
Pomysły na zaręczyny, Sposób na zaręczyny, Romantyczne i kreatywne zaręczyny, Oryginalne zaręczyny, Organizacja zaręczyn, Wyjdziesz za mnie?, Narzeczona, Pierścionek Zaręczynowy, Romantyczny wieczór, OświadczynyPHOTO FROM: GREENWEDDINGSHOES.COM
 
 

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy w organizacji zaręczyn lub szukasz bardziej unikalnych pomysłów napisz do mnie. Pomogę Ci wybrać lub stworzyć indywidualny scenariusz zaręczyn. Mam mnóstwo pomysłów i chętnie pomogę zrealizować marzenia twoje i twojej wybranki o niecodziennych zaręczynach, które będziecie wspominać latami. 

Be Inspired,
Dorota Nowakowska,
Wedding Planner,
www.winsa.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Sporo inspiracji :) Już chyba wiem, co wybrać :)

ADD A COMMENT