Milenialsi nowa idea ślubu bardziej angażującego i osobistego

14 grudnia, 2020

Z pokoleniem milenialsów odnajduję się doskonale, nie tylko jako osoba, ale także idea organizacji bardziej angażującego i osobistego ślubu jest filozofią działalności mojej agencji wedding plannerskiej już od 10 lat. Spróbujmy się dziś przyjrzeć dokładniej naszemu pokoleniu, kim jesteśmy jako Milenialsi, co jest dla nas ważne w życiu i w podejściu do organizacji ślubu. Dowiedzmy się też o czym pamiętać by stworzyć bardziej osobisty i angażujący ślub.

Wesele w Pałacu Goetzów w Brzesku, Kim są Milenialsi, Pokolenie Milenialsów, Nowa idea ślubu

Kim są Milenialsi

 

Milenialsi to pokolenie urodzone w latach 1980-1996, które obecnie jest najliczniejszą pod względem demograficznym grupą wykazującą największe zainteresowanie organizacją ślubu i wesela. Nasze pokolenie charakteryzuje się osiągnięciem ważnych kamieni milowych życia znacznie wolniej niż miało to miejsce u naszych rodziców i dziadków. Oznacza to, że później zawieramy związki małżeńskie, zakładamy rodziny i decydujemy się na dzieci. Poważne związki budujemy zwykle około 30 roku życia. Chcemy wypełniać swoje życie osobiste i zawodowe wartościami i sensem. Ciągle poszukujemy nowości i dążymy do odkrywania ciekawych rzeczy. Mogę śmiało napisać, że jesteśmy pokoleniem bardzo zdeterminowanym, otwartym i tolerancyjnym. Jednocześnie jako pierwsi zmierzyliśmy się ze zmianami technologicznymi i komunikacyjnymi między innymi za pomocą social mediów. Miało to zdecydowany wpływ na ukształtowanie naszej wiedzy o świecie i naszą zmianę podejście do małżeństwa. Ta zmiana ukształtowała nową idea ślubu i dała zielone światło na organizację bardziej osobistych i angażujących wydarzeń takich jak ślub i wesele.

 

Co jest ważne dla milenialsów – nowa idea ślubu

 

Podstawową wolą Milenialsów jest by być sobą. Organizując ślub i wesele pragniemy pokazać swój indywidualny charakter. Poszukujemy więcej zaangażowania i emocji. Szukamy inspiracji na zagranicznych blogach lub na platformach takich jak Instagram i Pinterest by podążać za nowymi trendami. Odchodzimy od zasad i tradycji, które nas ograniczają. W mniejszym lub większym stopniu korzystamy z wyszukiwarek internetowych i sieci społecznościowych by uzyskać odpowiednie informacje, opinie, porady a przede wszystkim by zarezerwować odpowiednich podwykonawców na swój ślub. Sporządzając listę gości, wolimy zapraszać tylko osoby, na których naprawdę nam zależy. Zakupy ślubne robimy online coraz częściej niż w sklepie czy też na targach ślubnych. Ważny jest dla nas czas wolny przeznaczony na realizację pasji i utrzymywanie kontaktu ze znajomymi i przyjaciółmi. Dobra praca i utrzymanie zdrowego trybu życia sprawiają, że znacznie chętniej niż wcześniej korzystamy z pomocy specjalistów w różnych dziedzinach. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także pomoc konsultanta ślubnego przy organizacji ślubu i wesela. Dzięki podróżom i globalizacji możemy spotkać wielokulturowe pary oraz gość przybywających na ślub z całego świata, co jeszcze kilka lat temu było znacznie mniej rozpowszechnione. To kolejny powód, dla którego pary decydują się na współpracę z konsultantem ślubnym, który wie, jak połączyć obie kultury i dwa różne światy.

 

O czym pamiętać by stworzyć bardziej osobisty i angażujący ślub?


1. Stwórz historię o Was i Waszej miłości

Ślub, który skrywa się za kopiami innych uroczystości nie będzie atrakcyjny zarówno dla Was jak i Waszych gości. Bądźcie częścią “czegoś większego”, bardziej indywidualnego i wciągającego. Wasz ślub powinien pokazywać w sposób jasny i klarowny, kim jesteście jako para młoda, co jest dla Was ważne i dlaczego to robicie. Organizując ślub, wybierajcie takie usługi i szczegóły by opowiadały o Was, o Waszej historii związku, a przede wszystkim by wzbudzały zmysły i emocje.

 

2. Twórz wartościowy ślub

Zamiast wybierać tradycyjnie wszystkie pierwsze dostępne i tańsze usługi ślubne skupcie się na wybraniu priorytetowych dla Was usług i niech będą one wartościowe. Powinny być atrakcyjne i w pełni spełniające najważniejsze potrzeby. Zapomnijcie o wybieraniu na swój ślub rzeczy, które nie mają zupełnie znaczenia tylko dlatego, że inni je mieli. To Wasz ślub i opowieść o Wasz, więc nic nie powinno zastać zarezerwowane lub kupione tylko przez przypadek. To nie tylko strata pieniędzy, ale „zdezorientowanie Waszych gości” tym co chcielibyście Im opowiedzieć o sobie. Pomyślcie o tym co Wam sprawia przyjemność, co wywołuje w Was emocje i jak to przedstawiać by było bardziej wciągające dla gości. Zastanówcie się jak sprawić by Wasi goście zapamiętali Wasz ślub na dłużej.

 

Wierzę, że ślub powinien być nie tylko piękny pod względem estetycznym, ale także emocjonujący i angażujący. Dlaczego więc  nie możecie go mieć?
Tak, oczywiście możecie mieć taki ślub! Gdy tylko odpowiecie na potrzebę wszechstronnego zaangażowania i rozbudzenia zmysłów, jedynego sposobu, aby naprawdę nie zapomnieć o Waszym ślubie.

Jeśli marzycie o takim właśnie ślubie i chcielibyście uzyskać więcej szczegółów na temat projektu skontaktujcie się ze mną, a wspólnie zaprojektujemy Wasz ślub, aby pokazać autentyczną historię o Was i Waszej miłości.

Pozdrawiam,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
www.winsa.pl
www.dorotanowakowska.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT