Koordynacja dnia ślubu – ciekawostki z pracy koordynatora ślubu

29 września, 2020

Koordynacja dnia ślubu – ciekawostki z mojej 10 letniej pracy.  Czyli słów kilka o rzeczach czasem tych mniejszych i niezauważalnych a czasem nawet niewyobrażalnych, które wykonuję jako koordynator ślubu.

dzien slubu koordynacja dnia slubu koordynacja ślubu  koordynator slubu Krakow koordynator ślubów koordynator wesela koordynator dnia wesela ślubny manager slub w Krakowie wesele w Krakowie wesele z koordynatorem wedding planner krakow konsultant ślubny krakow wesele bez stresu koordynacja dnia ślubu koordynator ślubnyPHOTO BY: KATARZYNA GABRIELA FOTOGRAFIA
WEDDING PLANNER & KOORDYNATOR ŚLUBU: DOROTA NOWAKOWSKA – WINSA WEDDING & EVENT

 

Do zadań Wedding Plannera należy całościowy projekt i wizja ślubu, czuwanie nad budżetem ślubnym, zatrudnianie dostawców /podwykonawców, a także realizacja wizji wydarzenia w dniu ślubu, która nazywa się koordynacją dnia ślubu. Natomiast do głównych moich zadań jako KOORDYNATORA ŚLUBU należą:

▶️ Stworzenie szczegółowego harmonogram dnia ślubu dla pary młodej i wszystkich zatrudnionych podwykonawców.
▶️  Koordynacja wszystkich profesjonalistów ślubnych wybranych przez pannę młodą i pana młodego.
▶️  Przeprowadzenie próby ślubnej dzień wcześniej.
▶️  Sprawdzanie szczegółów zarówno dużych (czy liczba przygotowanych nakryć zgodna jest z liczbę spodziewanych gości na weselu, czy dopilnowanie, aby, nagłośnienie i oświetlenie było z godne z ustaleniami i komfortowe dla gości), jak i małych (rozmieszczenie winietek, menu i układu serwetek) itd.
▶️  Zarządzać czasem i przebiegiem wydarzenia (przygotowanie, ceremonia, zdjęcia, godzina koktajli, kolacja, taniec, muzyka).

Pracy nad tym, aby wszystko przebiegało w dniu ślubu zgodnie z wyobrażeniami pary młodej jest znacznie więcej. Są też rzeczy czasem mniejsze i niezauważalne a czasem nawet niewyobrażalne, które wykonuję jako koordynator ślubu.

 

Koordynator ślubny – ciekawostki

▶️  Drużba nie ma koszuli smokingowej, więc zlecam jej zakup i pilną dostawę.
▶️  Konferansjer spóźnia się z powodu wypadku: pracuję z głównym wokalistą, aby rozpocząć imprezę.
▶️  Kieruję ruchem na środku ulicy, aby fotograf mógł zrobić idealne ujęcie.
▶️ Mama Panny Młodej znika w chwili, gdy para gotowa jest do krojenia tortu weselnego – znajduję ją i przyprowadzam z powrotem.
▶️  Pada deszcz przed ceremonią w plenerze – zakrywam wszystkie krzesła ceremonialne i wysuszam je jeśli taka jest potrzeba.
▶️  Trzymam sukienkę panny młodej, gdy idzie do łazienki.
▶️  Światła w sali balowej są zbyt jasne; współpracuję z inżynierem oświetlenia, aby stworzyć ciepłą atmosferę.
▶️  Proszę o wyjście nieproszonych gości z przyjęcia, gdy taka sytuacja się wydarza.
▶️  Czołgam się pod sceną, aby znaleźć moc dla światła.
▶️  Trzymam parasole dla gości, wówczas, gdy nie można ich nigdzie odłożyć.
▶️  Przynoszę wodę dla fotografów, którzy pracują kilka godzin w ciągłym ruchu.
▶️  Oświetlam w nocy elektrykowi generator prądy, który on sprawdza, jeśli zabrakło prądu.
▶️  Pomagam ubierać dzieci pary młodej, jeśli widzę, że oboje rodzice są zajęci i nie mają w tym wsparcia.

 

Czy jestem magiem? Tego nie wiem, ale ważne dla mnie jest, aby moje pary mode były spokojne w dzień ślubu i by znaleźć rozwiązanie w mgnieniu oka, jeśli miałaby się wydarzyć jakakolwiek nieprzewidziana sytuacja. Wiem, jak ważny jest Dzień ślubu, dlatego wkładam wiele serca i wysiłku w każdy szczegół ślubów, które organizuję i koordynuję. Poznajcie co mówią o mnie pary młode, z którymi współpracowałam: Dlaczego warto zatrudnić konsultanta ślubnego.

Jeśli macie ochotę na komentarz lub chcielibyście zadać jakieś pytania związane z KOORDYNACJA DNIA ŚLUBU to zapraszam – napiszcie do mnie. A może zastanawiacie się czy zatrudnić Konsultanta ślubnego czy Koordynatora ślubu? Pod powyższym linkiem możecie poznać różnice pomiędzy usługami i zdecydować się w jakim zakresie przy organizacji Waszego dnia ślubu potrzebujecie pomocy. Zachęcam też do przeczytania:  Koordynator ślubny – 7 kwestii, w których jego pomoc jest niezastąpiona.

Be Inspired by,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
www.winsa.pl
www.dorotanowakowska.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT