Wesele w stylu Boho – jak wyglądają dekoracje, suknie i miejsca idealne

9 lutego, 2020

Wesele w stylu Boho będzie świetną alternatywą dla tradycyjnego wesela, zwłaszcza że takie przyjęcie co do zasady odbywa się na zewnątrz. Do tego takie wesele jest wręcz naładowane romantyzmem i ciepłą atmosferą, która umila czas wszystkim gościom. Jakie są elementy wesela w stylu bohemian? Jak wyglądają dekoracje, suknie ślubne boho czy inne elementy? Odpowiadam, a na koniec bonus: podaję kilka inspiracji miejsc w Polsce idealnych na wesele w takim klimacie!

 

Wesela w stylu Boho, inaczej bohemian, inspirowane są przyrodą, sztuką oraz pięknem, które nas otacza. Jeżeli więc wiejskie krajobrazy, kwiaty oraz drewniane stoły suto zastawione dobrem wprost z natury są Wam bliskie, taki styl będzie idealnym wyborem.

Miejsce na wesele w stylu boho, wesele w stylu boho, boho sala na wesele, dekoracje w stylu boho, trendy ślubne 2020, majpiękniesze ślubyPHOTO FROM: RUFFLEDBLOG.COM

 

Czym się charakteryzuje wesele w stylu boho

Zwiewne i naturalne materiały, kolory ziemi, motywy kwiatowe i instalacje zieleni – to główne motywy wesela w stylu bohemy. Czasem można wzbogacić dekoracje, dorzucając romantyczne kryształki czy szkło, które miło rozpraszają światło i nadają magicznego charakteru. Pojawiają się też świeczniki i lampiony, które dostarczają miękkiej i ciepłej poświaty.

Ceremonia ślubna w plenerze, ślub w stylu boho, dekoracje slubu boho, best wedding planner Poland, boho wedding Poland, PHOTO FROM: JUNEBUGWEDDINGS.COM

ceremonia ślubna w stylu boho, boho ślub w plenerze, dekoracje w stylu bohoPHOTO FROM: ROOTANDGATHEREVENTS.COM

Dekoracje w stylu boho, boho stół weselny, wesela boho Polska, Boho wedding PolandPHOTO FROM: ALICIALUCIA.COM

 

To, co wyróżnia weselny styl boho, to luz i swoboda, a tym samym nieskrępowana elegancja. Jeżeli coś wydaje się obdrapane i stare, oznacza to, że jest bohemą. Dlatego też przy tym stylu mówi się, że łączy się stare, jak drewniane stoły, skrzynie i dekoracje, z nowym i żywym jak piękne kwiaty czy soczyste owoce.
Typowa kolorystyka stylu boho koncentruje się wokół takich kolorów jak: biel, a głównie kolor białego lnu, złoto, miedź, szmaragd, szafir czy kobalt.

 

Boho tort weselny, tort ślubny w stylu boho, zimowe wesele, PHOTO FROM: FESTIVALBRIDES.CO.UK Tort boho, torty weselne galeria, boho weselaPHOTO FROM: ROOTANDGATHEREVENTS.COM

Bufet w stylu boho, boho bufet weselny, Wesele bohoPHOTO FROM: MARTHASTEWARTWEDDINGS.COM

 

Suknia ślubna w stylu boho

Jeżeli chodzi o suknię ślubną w stylu boho, to ma być przede wszystkim luźna i romantyczna, najlepiej z naturalnego i zwiewnego materiału. Boho łączy ze sobą różne faktury i materiały, dlatego bawełniana sukienka może być z powodzeniem zdobiona frędzlami, piórkami, koronkami i kolorowymi kwiatami. Te motywy pojawiają się również w dekoracjach.

Suknia ślubna w stylu boho, wesele w stylu boho, bohemian wedding dress, boho Bride, Boho Panna MłodaPHOTO FROM: ROOTANDGATHEREVENTS.COM Suknia ślubna w stylu boho, best wedding planner Poland, boho bukiet ślubny, boho panna młoda PHOTO FROM: ITALIA-CELEBRATIONS.COM

 

Typowym fasonem dla sukni boho jest długa sukienka, opływająca sylwetkę, z długimi, wręcz powłóczystymi rękawami. Może być wykonana patchworkowo, to jest zszyta z różnych materiałów, ale nie ma tu miejsca na przesadę. Mogą pojawiać się również wzory kwiatowe, etniczne, folkowe czy geometryczne na przykład wyszyte na brzegu sukni i/lub przy dekolcie.
Nieodzownym elementem kreacji weselnej boho jest oczywiście wianek na głowie panny młodej, a fryzura prosta i nonszalancka – z reguły są to rozpuszczone włosy. Alternatywnie Panna Młoda może wybrać ażurowy i duży kapelusz jako nakrycie głowy.

 

Idealne miejsca na wesele w stylu boho

I tak jak obiecałam: garść inspiracji, gdzie w Polsce znaleźć miejsce idealne na wesele w stylu boho. Oczywiście, powinno być rustykalnie, sielsko, zielono i z dala od cywilizacji – tak można w skrócie przybliżyć cechy miejsca na wesele bohemian. Dlatego sprawdzają się wszelkie stodoły, gospody, folwarki czy wiejskie domki.

dekoracje na wesele, dekoracje boho, wesele boho, trendy 2020, nietypowe weselePHOTO FROM: RUFFLEDBLOG.COMNajpelsze miejsca w Polsce na wesela, Best Wedding Planner Poland, dekoracje na wesele, Boho wesele, przyjęcie weselne w dobrym styluPHOTO FROM: ITALIA-CELEBRATIONS.COM

 

Wybrałam 4 propozycje, które miałam przyjemność naocznie sprawdzić i przekonać się, że jest to ścisłe top miejsc w stylu Boho w Polsce. Miejsc, które wpisują się w stylistykę tzw. wesela w zgodzie z Matką Naturą.

 

  • Dolina Cedronu a obecnie pod nazwą Oaza Leńcze, woj. małopolskie – niesamowite rustykalne miejsce przepełnione magią i spokojem. Zobacz, jak wyglądał ślub Joasi i Piotra w Dolinie Cedronu

 

  • Kocierz Hotel & Spa, woj, małopolskie – przepiękna beskidzka przyroda, typowy gospodarski, a zarazem luksusowy wystrój.

 

  • Ogród Babette, woj. łódzkie – urokliwie zlokalizowany obiekt jest całkowicie zatopiony w zieleni, całości dopełnia stylowe wnętrze.

 

  • Hotel Jakubus, woj. małopolskie – zabytkowy pałac położony przy rozległych pastwiskach, na których galopują konie, co dodaje niepowtarzalnej atmosfery wypoczynku i wyciszenia.

 

Zapraszam do zapoznania się z uzupełniającym artykułem, jak planować i zorganizować wesele w stylu boho: Proste rady na planowanie ślubu w stylu boho (bohemian).

Be Inspired,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner Poland
www.winsa.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

W zgodzie z naturą i romantycznie – czego pragnąć więcej? Wspaniała inspiracja.

Dziękuję – naturalność zawsze będzie cenna i ponadczasowa ;)

ADD A COMMENT