JAK ZORGANIZOWAĆ ŚLUB W KOPALNI SOLI “WIELICZKA” I NIE ZWARIOWAĆ. CZĘŚĆ I – PROJEKT ŚLUBU

17 listopada, 2023

ORGANIZACJA ŚLUBU W KOPALNI SOLI “WIELICZKA”

Kiedy mam okazję porozmawiać z nową parą planującą rozpoczęcie wspólnego życia, bardzo często pytają mnie: „jak to zrobiłaś?”, „gdzie to było?” „ile potrzebowałaś czasu i zaangażowania, by coś takiego stworzyć?”. W przygotowanych przeze mnie 3 artykułach blogowych opisujących majowy ślub w Kopalni Soli w Wieliczce (zaraz koło Krakowa) chciałabym podzielić się odrobiną magii, by jednocześnie pomóc moim klientom zrozumieć ścieżkę, którą będziemy wspólnie kroczyć, zanim cały proces się rozpocznie. Dzięki temu organizacja ślubu w wymarzonym miejscu na wesele będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela w Polsce. Zapytaj o szczegóły

Dlaczego wybrałam właśnie to wydarzenie? Ponieważ właśnie o takich niezwykłych weselach marzyłam, gdy zaczynałam swoją pracę jako wedding planner z Krakowa – uroczystościach, które są równie pięknie, co skomplikowane w organizacji, ale dzięki temu absolutnie niezapomniane. Przy takich projektach czuję, że najbardziej żyję i to jest jeden z głównych powodów, dla których naprawdę kocham swoją pracę.

Dlatego zapraszam Cię do wejścia w świat niesamowitego święta Oli i Johna, pary z Londynu, która na miejsce swojego polsko-angielskiego ślubu i wesela wybrała właśnie niezwykłą Kopalnię Soli w Wieliczce. Przygotuj się na zakochanie w każdym szczególe tego bujnego i romantycznego wydarzenia – poczytaj o nim, zobacz zdjęcia i daj się zahipnotyzować!

DLACZEGO WARTO? ORGANIZACJA ŚLUBU W KOPALNI SOLI “WIELICZKA”

Gdy 7 lat temu John z Wielkiej Brytanii, przyjechał w odwiedziny do Krakowa, postanowił wybrać się w jeden dzień do Wieliczki, by zobaczyć słynną Kopalnię Soli – nic dziwnego, większość turystów tak właśnie robi. Zjechał szybem głęboko w dół, posłuchaj historii tej polskiej perły i po raz pierwszy zobaczył unikalną i magiczną Kaplicę św. Kingi. Wtedy postanowił sobie: jeśli kiedykolwiek zdecyduję się wejść w stan małżeński, to właśnie tutaj się ożenię. Ta niezwykła historia mnie urzekła od samego początku, zwłaszcza dlatego, że John nie miał wtedy narzeczonej, ba, nie miał nawet dziewczyny – a co dopiero, żeby jego wybranka pochodziła z Polski. Jego życzenie jednak się spełniło, gdy niedługo później poznał Olę, pochodzącą z Lublina Polkę od stóp do głów. W maju 2023 roku stanęli na ślubnym kobiercu właśnie w tym wyjątkowym miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a ja miałam przyjemność sprawić, żeby ich bajka, ich skryty sen, ich marzenia stały się rzeczywistością, organizując ich ślub w Kopalni Soli.

Organizacja ślubu w Kopalni Soli. Zapytaj o szczegóły

OD CZEGO ZACZYNA SIĘ PRACA WEDDING PLANNERA NP. PRZY ORGANIZACJI ŚLUBU W KOPALNI SOLI “WIELICZKA”?

Zawsze, gdy projektuję ślub międzynarodowy lub polski, zaczynam pracę z narzeczonymi od poproszenia ich o zamknięcie oczu i wyobrażenie sobie, jak ma wyglądać ten dzień, wesele oraz wszystkie większe i mniejsze elementy, by był naprawdę „ich”. Moją rolą nie jest bowiem jedynie sama czysta organizacja: znalezienie i zarezerwowanie sali, zamówienie kwiatów, potwierdzenie zespołu, zabookowanie księdza. Chociaż bez wątpienia ta „część techniczna” też ma znaczenie, to moja rola jako wedding plannera do tego się nie sprowadza.

Myślę o sobie jak o twórcy snów, którego zadaniem jest zaprojektowanie jednego z najważniejszych dni w życiu. Ceremonii, która na długo zostanie w pamięci ludzi – zarówno pary młodej, jak i gości, bo wszystkich charakteryzuje emocjonalny związek ze ślubem. Jako polski wedding planner mam na swoich barkach ogromną odpowiedzialność: tworzę wspomnienia na całe życie dla moich (często międzynarodowych) klientów. Z tego właśnie powodu zaczynam od wspomnianego pytania – ponieważ największą inspiracją dla mnie jest to, jak młodzi żyją i czego sami pragną. Zamiast kopiować czyjś inny ślub, pomagam im znaleźć ich indywidualne, całkowicie własne dane osobowe, które możemy wspólnie umieścić w tym najważniejszym dniu w życiu. Moje przyjęcia zawsze mają wyjątkową osobowość, odzwierciedlającą charakter pary młodej i jej pragnienia. A wspólna organizacja ślubu z parą młodą jest wciągająca i otwierająca drzwi do bogactwa kreatywności.

Planujesz międzynarodowy ślub w Polsce? Zapytaj o szczegóły

PROJEKT ŚLUBU W KOPALNI SOLI “WIELICZKA” – HISTORIA MIŁOSNA NAJLEPSZĄ INSPIRACJĄ

Kiedy zaczęłam pracować z Olą i Johnem, uderzyło mnie, ile romantyzmu tkwi w ich związku. Wszystko w ich historii miłosnej, osobowości, codziennym nastawieniu i sposobie, w jaki żyją, wydawało się bardzo poukładane, a jednocześnie niesamowicie wciągające. Londyńską rzeczywistość, w której odnoszą duże sukcesy w wykonywanych zawodach, chciałam przenieść w polski projekt ślubu, nadając wydarzeniu bardziej formalny i romantyczny ton i sprawiając, że styl będzie zarówno delikatny, jak i wyrafinowany. Zaplanowany wystrój, a także cały przebieg wydarzenia, miał w reprezentować parę i ich artystyczne wyczucie styl. Co więcej, wraz z Parą Młodą chcieliśmy, żeby każdy gość czuł się na tym luksusowym weselu zrelaksowany, wręcz jak w domu i zobaczył obraz Polski od jak najlepszej strony – i dokładnie to nam się udało osiągnąć. Dlaczego jestem tego taka pewna? Ponieważ moim zdaniem idealne wydarzenie to połączenie wielu czynników i talentów, ale wszystko tak naprawdę zależy od kontaktu, jaki masz ze swoimi klientami podczas procesu przygotowań. Ich oczekiwania, marzenia, a nawet pomysły są tym, co karmi moją kreatywność jako wedding plannera i motywuje zespół do tworzenia.

Marzysz o niezwykłym ślubie w Polsce? Zapytaj o szczegóły

WESELE W NIEZWYKŁYM MIEJSCU – ORGANIZACJA ŚLUBU W KOPALNI SOLI “WIELICZKA” W ODCIENIU… NIEBIESKIM

Ola i John wymarzyli sobie, że pokażą wieczny związek – dlatego wybraliśmy elegancki i wciągający jak błękit oceanu niebieski (wszystkie odcienie tego koloru są ulubionymi Pana Młodego), romantyczną biel i szlachetne złoto. Dlaczego akurat te 3 kolory? Dla tej pary wyobrażałam sobie ekskluzywne wesele w Kopalni Soli w bieli i głębokim błękicie. Chciałam jednak ocieplić atmosferę i dlatego, zamiast pracować jedynie z wyrazistą i chłodną bielą, sięgnęłam po złoto. 3 pięknie komponujące się ze sobą barwy zostały użyte na tym luksusowym weselu, reprezentując i odzwierciedlając harmonię między indywidualnymi pragnieniami Pary Młodej a łączącym ich uczuciem. Miały pomóc zaprojektować otoczenie przypominające obłoki z bujnymi białymi kwiatami, które unoszą się nad niebieską głębią oceanu i pomiędzy którymi przebija się dotyk słońca. I na pewno nam się to udało, bo szczerze muszę powiedzieć, że pokochaliśmy każdy szczegół na tym polsko-angielskim ślubie!

Ekskluzywne wesele w Polsce. Zapytaj o szczegóły

NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE ŚLUBY – LUKSUS TKWI W SZCZEGÓŁACH

Zapraszam Cię do tego, żebyś weszła do świata, w którym subtelny luksus spotyka się z szykownym wyrafinowaniem, zagłębiając się w hipnotyzującą krainę ślubu Oli i Johna. O tym, jak udało mi się przenieść pragnienia Pary Młodej (także te niewypowiedziane, może nawet nieuświadomione) do rzeczywistości), możesz przeczytać w trzeciej części cyklu na temat wesela w niezwykłym miejscu, jakim jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Najpierw jednak zachęcam Cię do poczytania w drugim wpisie o tym, jak wyglądał Dzień Koordynacji i jak tak naprawdę wygląda praca wedding plannera – zwłaszcza gdy wesele organizuje się w tak pięknym, ale rygorystycznym miejscu.

Dorota Nowakowska
Wedding Planner & Designer

ORGANIZACJA ŚLUBU W KOPALNI SOLI – PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dorota Nowakowska (Wedding Planner Kraków, Polska), Kopalnia Soli w Wieliczce (Miejsce ślubu i wesela), Bedeko (Kwiaty i dekoracje), DwudziestaDruga.pl (Zdjęcia z back stage), Ilumikrk (Światło), Papierove (Zaproszenia i dodatki)

SHARE THIS STORY

TWÓJ NIEZWYKŁY ŚLUB W POLSCE?

POROZMAWIAJMY O TYM!

stwórzmy razem wyjątkowy ślub, który wyrazi jak niezwykłą parą jesteście

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Error, name is a required field.
Error, please enter a valid email address.