Planowanie ślubne z reguły spoczywa na Pannie Młodej. Warto jednak podkreślić, że istnieją także zadania dla Pana Młodego, o których powinien pamiętać. Harmonogram przygotowań ślubnych zawiera wiele zadań, dlatego według mnie najlepiej podzielić je między Pana Młodego i Pannę Młodą. Przygotowałam mały poradnik dla Pana Młodego – sprawdźcie, jak to powinno wyglądać.

 

Pan Młody, Zadania dla Pana Młodego, Obowiązki Pana Młodego w dniu ślubu, Poradnik dla Pana Młodego, Harmonogram przygotowań ślubnych, Planowanie ślubne, Przewodnik ślubny dla Pana Młodego, Przygotowania ślubne Pana Młodego PHOTO FROM: RUFFLEDBLOG.COM 
 

 

Pan Młody od początku gotowy do działania

Przygotowania ślubne mogą okazać się trudnym orzechem do zgryzienia. Zadań związanych ze ślubem i weselem jest mnóstwo, dlatego wzajemne wsparcie w przygotowaniach przyszłej Pary Młodej jest niezastąpione. Z doświadczenia jednak wiem, że to Panna Młoda panuje nad sytuacją i stanowi centrum dowodzenia uroczystości. Aby oszczędzić jej nerwów, niepotrzebnych stresów i zmęczenia, zalecam podzielić obowiązki i zadania. Organizując śluby i wesela widzę, że właśnie wtedy całość wypada znakomicie. Każdy wie, za co odpowiada, jakie są jego zadania i dzięki temu wszystko jest według planu. 

Poradnik dla Pana Młodego – harmonogram przygotowań ślubnych

•    najważniejsze kwestie

Po zaręczynach przychodzi czas na planowanie ślubne. Warto podkreślić, że z reguły to przyszła Panna Młoda entuzjastycznie przejmuje na swoje barki całość przygotowań. Tutaj koniecznie należy zwrócić uwagę przyszłemu Panu Młodemu. Pomóż swojej wybrance i zróbcie to wspólnie. Nierzadko słyszę, że miejsce, zespół, transport, motyw przewodni itp. są rzeczami obojętnymi Panu Młodemu. Nawet jeśli nie odgrywa to dla ciebie dużej roli, to jest to wasz wspólny dzień i takie decyzje powinny zapadać razem.

Pan Młody, Zadania dla Pana Młodego, Obowiązki Pana Młodego w dniu ślubu, Poradnik dla Pana Młodego, Harmonogram przygotowań ślubnych, Planowanie ślubne, Przewodnik ślubny dla Pana Młodego, Przygotowania ślubne Pana Młodego, Poradnik dla Pana MłodegoPHOTO FROM:ONEFABDAY.COM

•    kosztorys i inne liczby

O ile, zrozumiałym jest, że motyw przewodni, kolorystyka i dekoracje nie muszą być ciekawe dla przyszłego Pana Młodego, to już kwestie opłat i kosztorysów powinien mieć na swojej głowie. Dobrym pomysłem jest prowadzenie od samego początku kosztorysu uroczystości – najlepiej, aby było to zadaniem Pana Młodego. Przygotowania ślubne muszą zawsze mieć na uwadze budżet ślubno-weselny, dlatego jakakolwiek decyzja powinna być podejmowana w oparciu o kosztorys prowadzony przez Pana Młodego.

•    lista gości, ubranie i świadek

Zadania dla Pana Młodego są, czy tego chce, czy też nie. Dlatego też wybór ubrania i świadka jest już na jego głowie. Oczywiście, Panna Młoda zawsze służy radą, decyzje jednak powinien podjąć samodzielnie. Ponadto, lista gości jest kwestią zależną od tego, kto opłaca ślub i wesele – czy jest podział na rodziny, czy płaci Para Młoda itd. Jednak warto, aby także w tej kwestii Pan Młody brał udział w tworzeniu listy gości, koordynował wysyłkę zaproszeń i potwierdzanie przybycia gości. 

 
Pan Młody, Zadania dla Pana Młodego, Obowiązki Pana Młodego w dniu ślubu, Poradnik dla Pana Młodego, Harmonogram przygotowań ślubnych, Planowanie ślubne, Przewodnik ślubny dla Pana Młodego, Przygotowania ślubne Pana Młodego PHOTO FROM:ONEFABDAY.COM
 
•    muzyka i alkohol

Pan Młody spokojnie może się zaopiekować wyborem zespołu czy DJ na przyjęcie weselne lub pomóc w doborze repertuaru muzycznego. Kolejnym punktem przygotowań, w którym Pan Młody z całą pewnością dobrze się odnajdzie to wszystkie sprawy związane z zakupem alkoholi (dobór marki, rodzaju i ilości). 
 
 
Pan Młody, Zadania dla Pana Młodego, Obowiązki Pana Młodego w dniu ślubu, Poradnik dla Pana Młodego, Harmonogram przygotowań ślubnych, Planowanie ślubne, Przewodnik ślubny dla Pana Młodego, Przygotowania ślubne Pana MłodegoPHOTO FROM:ONEFABDAY.COM
 

Poradnik dla Pana Młodego – 7 zadań w dniu ślubu

1.    Przenieś Pannę Młodą przez próg.
2.    Wznieś toast za żonę, rodziców i gości.
3.    Zleć zadania świadkowi (staroście).
4.    Dopilnuj, aby goście mieli wszystko, czego potrzebują.
5.    Przekaż krawat bądź muchę podczas oczepin.
6.    Rozlicz się z usługodawcami. 
7.    Zorganizuj miesiąc miodowy.
 
Be Inspired,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
 
SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Ślub oraz jego organizacja powinny zależeć zarówno od Pani jak i Pana młodego! Warto podzielić się zadaniami :)

ADD A COMMENT