Śluby WAGs – najpiękniejsze ceremonie polskich sportowców

9 października, 2020

Śluby znanych ludzi od zawsze przyciągały uwagę mediów. W świecie sportu uwaga nie tyle skupia się wokół ślubów, ale wokół WAGs, czyli partnerek sportowców “celebrytów”, o których rozpisuje się prasa. Jak wyglądały najpopularniejsze śluby polskich piłkarzy? Oto krótki przegląd.

 

WAGs to pojęcie używane w prasie na określenie żon lub dziewczyn znanych piłkarzy. Wcześniej dotyczyło to głównie angielskich osobistości, dzisiaj akronim ten stosowany jest w odniesieniu do wszystkich sportowców. Śluby gwiazd zawsze wzbudzają sporo emocji, często przypominają ceremonie jak z bajki, a prasa brukowa jest aż pełna zapowiedzi i fotorelacji ze ślubów. Nie inaczej jest w Polsce – przykładem jest najsłynniejsza polska para świata sportu Robert i Anna Lewandowscy.

 

Ślub Anny i Roberta Lewandowskich

WAGs, czyli partnerki znanych piłkarzy, to kobiety piękne, eleganckie i często zaangażowane też społecznie lub zawodowo – doskonałym przykładem jest Anna Lewandowska. Anna i Robert ślub wzięli 22 czerwca 2013 roku, a sama ceremonia była ukrywana przed prasą – stąd na miejscu porządku pilnowało aż 20 ochroniarzy. Wśród gości znalazły się takie osoby jak Wojciech Szczęsny, Cezary Pazura, Kuba Wojewódzki i Marek Sierocki. Tego roku z tej okazji 7 rocznicy ślubu para podzieliło się niepublikowanymi dotąd zdjęciami z uroczystości. Suknia ślubna Anny Lewandowskiej wciąż wygląda cudownie!

Anna Lewandowska ślub, Anna Lewandowska suknia ślubna, Anna Lewandowska Wedding, Anna i Robert Lewandowscy ślub, śluby znanych sportowców, śluby celebrytów, śluby WAGs Anna Lewandowska ślub, Anna Lewandowska suknia ślubna, Anna Lewandowska Wedding, Anna i Robert Lewandowscy ślub, śluby znanych sportowców, śluby celebrytów, śluby WAGs Anna Lewandowska ślub, Anna Lewandowska suknia ślubna, Anna Lewandowska Wedding, Anna i Robert Lewandowscy ślub, śluby znanych sportowców, śluby celebrytów, śluby WAGsPHOTOS FROM: ANNA LEWANDOWSKA INSTAGRAM

 

Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego

Skoro już wspomniałam o Wojciechu Szczęsnym, polskim bramkarzu, to i jego ślubu nie powinno zabraknąć w przeglądzie. Jego wybranką jest Marina Łuczenko, z którą związek dość długo ukrywał przed polskimi mediami. Dzisiaj są jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w Polsce.
Ślub odbył się w maju 2016 roku, a zdjęcia z tego wydarzenia ukazały się w mediach dopiero pod koniec 2019 roku – to dowód na to, że kolejna para show biznesu ze ślubu nie chciała robić medialnego wydarzenia. Para pobrała się niedaleko stolicy Grecji, Aten, w jednej z podmiejskich dzielnic, Vouliagmeni, a na ślubie zaśpiewał wyjątkowy gość – James Arthur.

 

Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny, Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji, Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny, Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji, Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny, Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji Luxury elegant wedding of Marina Luczenko and Wojciech Szczesny, Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji Greckie wesele Marina Luczenko Wojciech Szczesny, Football WAGs Wedding, Luxury Wedding of polish couple, Ślub Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego, Luksusowe wesele w Grecji, Luxury elegant wedding of Marina LuczenkoPHOTOS FROM: GALA.PL

Ślub Sary i Artura Boruc

Na cichą ceremonię zdecydowała się kolejna para polskiego świata sportu, a mianowicie Sara Mannei i Artur Boruc. Ślub odbył się w lipcu 2014 roku w Grecji, na wyspie Mykonos, na świeżym powietrzu. Gośćmi byli tylko najbliżsi jak rodzina i przyjaciele. Warto wspomnieć, że Artur oświadczył się Sarze w 2010 roku, więc przez cztery lata media były pełne domniemań, kiedy odbędzie się ślub i czy w ogóle do niego dojdzie. To, co szczególnie urocze, to fakt, że podczas wesela odbywało się minikaraoke i Sara wtedy wykonała utwór specjalnie dla męża.

PHOTO FROM: GALA.PL

 

Ślub Celii Jaunat i Grzegorza Krychowiaka

Celia Jaunat jest nazywana jedną z najgorętszych WAGs w Polsce, a także jedną z najpiękniejszych i stylowych WAGs na świecie. Obecnie jest żoną Grzegorza Krychowiaka, polskiego piłkarza występującego na pozycji pomocnika w rosyjskim klubie Lokomotiw Moskwa. Ceremonia odbyła się w święta 2019 roku, na dodatek odbyła się w tajemnicy. Para pobrała się po ośmiu latach związku.

Ciekawostka: Z początku świat obiegły zdjęcia ze ślubu, na których Celia pozuje w garniturze. Choć oficjalna WAG nie poszła do ślubu w olśniewającej długiej sukni, to dzięki swojej oryginalnej urodzie zachwycała całokształtem stylizacji. Dopiero później Panna Młoda ujawniła, że miała również suknię ślubną.

 Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat ślub, Celia Jaunat Wedding, Celia Jaunat WAG, zdjęcia ze ślubu Grzegorza Krychowiaka, śluby polskich WAGs  Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat ślub, Celia Jaunat Wedding, Celia Jaunat WAG, zdjęcia ze ślubu Grzegorza Krychowiaka, śluby polskich WAGs  Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat ślub, Celia Jaunat Wedding, Celia Jaunat WAG, zdjęcia ze ślubu Grzegorza Krychowiaka, śluby polskich WAGsPHOTOS FROM: JASTRZABPOST.PL

 

Ślub Agnieszki Lewkowicz oraz Macieja Kota

Jak już wspomniałam, pojęcie WAGs odnosi się również do innych dziedzin sportu, nie tylko piłki nożnej. Stąd nie może zabraknąć ślubu Macieja Kota, reprezentanta Polski w skokach narciarskich. Maciej Kot w maju 2019 roku wziął ślub z Agnieszką Lewkowicz w Bazylice świętego Michała Archanioła i świętego Stanisława Biskupa w Krakowie. Tego wyjątkowego dnia młodej parze towarzyszyła rodzina i najbliżsi przyjaciele, wśród nich nie zabrakło skoczków Piotra Żyły i Dawida Kubackiego.

Ślub Agnieszki Lewkowicz i Macieja Kota, ślub w Krakowie, ślub polskiego skoczkaPHOTO FROM: VIVA.PL

Be Inspired,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
www.winsa.pl
www.dorotanowakowska.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT