Umowa z zespołem muzycznym – na co zwrócić uwagę wybierając zespół na wesele i podpisując umowę?

18 kwietnia, 2017

Ślub i wesele to wyjątkowe uroczystości w życiu każdej pary. Aby wszystko odbyło się zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, najlepiej zadbać o wszystkie szczegóły jeszcze przed wydarzeniem. Planowanie wesele związane jest również z wyborem oprawy muzycznej. Umowa z zespołem muzycznym to podstawa! Dlatego dziś jako Wedding Planner dzielę się z wam kilkoma radami i wskazówkami dotyczącymi umowy z zespołem muzycznym – zobaczcie, co musicie wiedzieć!

Na co zwrócić uwagę w umowie z zespołem?, Oprawa muzyczna wesela, Planowanie wesela, Umowa z zespołem muzycznym, Umowa z zespołem weselnym, Zespół muzyczny na wesele, Zespół na wesele,
PHOTO BY: THEGREATROMANCEPHOTO.COM
 

Planowanie wesela a oprawa muzyczna

 
Oprawa muzyczna wesela to bardzo ważna kwestia waszego wydarzenia. Dobry zespół muzyczny to skarb, który pomoże zadbać o doskonałą atmosferę w tym dniu. Niestety, działa to również w drugą stronę – kiepski zespół na wesele może zepsuć nawet najpiękniej przygotowaną uroczystość. Dlatego też planowanie wesela to również podjęcie z dużym wyprzedzeniem tematu oprawy muzycznej. Tutaj przed narzeczonymi stoi nie lada wyzwanie. Znalezienie dobrego zespołu może zająć chwilę, gdyż należy pamiętać, aby nie sugerować się tylko ceną, a również jakością prezentowaną przez konkretny zespół muzyczny. Dlatego też, najlepiej na początku zrobić rozeznanie w danym województwie i wybrać dobry zespół muzyczny w umiarkowanej cenie. Wybierając oprawę muzyczną wesela przyszła młoda para powinna kierować się nie tylko swoimi gustami muzycznymi. Jeśli np. jesteście fanami rocka, to warto zastanowić się, czy aby na pewno wszyscy wasi zaproszeni goście będą dobrze się bawić przy tego typu muzyce.
 

Umowa z zespołem muzycznym – na co zwrócić uwagę?

 
cena
 
W umowie należy określić cenę usługi. Należy jednak pamiętać, aby w tej kwestii poruszyć również cenę dodatkowych godzin. Warto o tym pamiętać, gdyż bez tego zapisu może przytrafić się nieciekawa sytuacja – goście będą chcieli się jeszcze bawić, a zespół muzyczny zakończy pracę. Omawiając z zespołem cenę, warto również zawrzeć w umowie sposób zapłaty – czy będzie to płatność przed weselem, po weselu, gotówka, przelew itd. I pamiętajcie, nigdy nie płaćcie całej kwoty przed weselem – zawsze tylko zaliczkę.
 
odstąpienie od umowy
 
W umowie warto również zawrzeć odpowiednie adnotacje dot. warunków odstąpienia od umowy. Zabezpieczcie się także zapisem w umowie, który zakłada, że odstąpienie może nastąpić maksymalnie na 3 miesiące przed planowanym weselem. Będziecie mieli pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.
 
repertuar
 
Umowa z zespołem muzycznym powinna również zawierać konkretny repertuar. Mowa tutaj nie o konkretnej liście piosenek (chociaż z nią warto zapoznać się wcześniej), ale także kwestii przyśpiewek, wznoszenia toastów, zabaw dla gości, realizacji oczepin itd. Bardzo często zdarza się tak, że zespół muzyczny ma już schemat przebiegu wesela, dlatego warto zweryfikować go z waszymi oczekiwaniami. Dodatkowo, ustalcie także kwestię piosenek „na życzenie”. Z pewnością po paru godzinach zabawy, goście będą prosili o specjalne piosenki – nie każdy zespół to toleruje. W umowie warto również zawrzeć zapis o tym, czy muzyka jest w całości na żywo, a także czy zespół ma wszelkie pozwolenia i odprowadza stosowne opłaty, np. do STOART-u czy ZAIKS-u.
 
przerwy, liczba osób, alkohol
 
Planowanie wesela nie jest proste – trzeba pamiętać o wszystkim. Kolejne porady weselne będą dotyczyły szczegółów, które mają ogromne znaczenie. W umowie z zespołem muzycznym możecie dodać także zapisy dotyczące przerw – ile ich będzie, kiedy będą następować, jak długo będą trwać, czy będzie wtedy podkład muzyczny itd. Dodatkowo, warto również wypisać wszystkie osoby z zespołu (także takie jak np. pomoc techniczna), aby móc ustalić liczbę osób, które dodatkowo trzeba uwzględnić w menu na konkretną liczbę osób. Nie bójcie się także zaznaczyć kwestii spożywania alkoholu. Nie raz, nie dwa, zdarzało się, że członkowie zespołu zbyt „dobrze bawili” się podczas wesela – a przecież spożywanie alkoholu w pracy nie jest dozwolone.
 
Mam nadzieję, że moje rady będą pomocne dla was na etapie wyboru zespołu muzycznego i podczas planowania wesela.
 
Pozdrawiam,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
 
SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Co do alkoholu, to czasami taki zespół warto poczęstować chociażby dobrym winem. Widzą wtedy, że im ufamy i traktujemy ich lepiej. Może to się nam zdecydowanie opłacić. A nie jest to umowa o pracę, więc jeśli nie zawrzemy niczego o piciu alkoholu w spisanej przez nas umowie to nic ich nie ogranicza żeby nie pić. Warto jednak taki zespół poczęstować zarówno szampanem czy właśnie jakimś winem, gwarantuje to lepsze samopoczucie jego członków

ADD A COMMENT