ŚLUB I WESELE W KOPALNI SOLI – NIEZWYKŁE UROCZYSTOŚCI

Ślub i wesele w Kopalni Soli – można by pomyśleć, że jest to szalony pomysł. Jednakże coraz więcej par marzy o ślubie i weselu właśnie w takiej scenerii. Jeśli chcecie złożyć sobie przysięgę głęboko pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie sól jest wszechobecna, warto zrealizować swoje pragnienia na TEN jedyny dzień w życiu. A musicie wiedzieć, że sól powszechnie kojarzona jest z trwałością i płodnością, co może być wspaniałym rozpoczęciem Waszej wspólnej drogi.

Ślub w Kopalni Soli w Wieliczce, Wedding in Salt Mine Wieliczka, Winsa Wedding Planner in KrakowPHOTO: WIELICZKA-SALTMINE.COM

 
 
W tym wyjątkowym miejscu, jako jedno z nielicznych na świecie, możliwa jest organizacja całej ceremonii – od ślubu, przez wesele, a kończąc na noclegach. Złożenie przysięgi możliwe jest w dwóch przeznaczonych do tego miejscach: w Kaplicy św. Kingi i w Kaplicy św. Jana. Pierwsza z nich wybierana jest zdecydowanie chętniej – dlaczego? Z pewnością dlatego, że jest to perełka tej kopalni. Przestronna, elegancka i wyjątkowa, położona jest aż 101 metrów pod ziemią i pomieści nawet do 400 osób (!). Piękne płaskorzeźby, kryształowe żyrandole, misternie wykonana posadzka wprawiają w zachwyt każdego gościa. Jest po prostu stworzona do organizacji ślubu. Gdy koordynuje ślub i wesele w Kopalni Soli w Wieliczce uwielbiam widok Panny Młodej, która zachwyca wszystkich schodząc ze schodów w kaplicy do oczekującego męża i gości. Druga kaplica będzie idealna dla par, które organizują kameralną uroczystość do 40 gości. Położona niżej, bo na 135 metrach pod ziemią zachwyci gości swoją drewnianą, zabytkową zabudową.

 

Wesele w podziemiach?

 
Tutaj również macie szerokie spektrum możliwości. Wesele można urządzić w jednej z 5 komór znajdujących się pod ziemią, bądź w restauracji na powierzchni. Każda z komór ma własne zaplecze gastronomiczne, co umożliwia sprostanie nawet najbardziej wymagającym gustom. Kopalnia zapewnia wykwalifikowaną i profesjonalną obsługę dopasowaną do Waszych potrzeb. Oprócz wykwintnego menu można zapewnić gościom niezapomniane atrakcje, takie jak: zwiedzanie szlakiem turystycznym bądź spotkanie ze Skarbnikiem (Dobrym Duchem Podziemi).

 

Dodatkowo, do tańca przygrywać może Reprezentacyjna Orkiestra Górnicza Kopalni Soli „Wieliczka” bądź w zależności od wyboru, inna muzyka na żywo.

 

Wyjątkowe atuty

  • niepowtarzalne miejsce
  • sesja zdjęciowa w solnych podziemiach
  • komfortowe pokoje Hotelu Grand Sal**** – jest położony w parku Św. Kingi (zaraz obok wejścia do zabytkowych podziemi)
  • niezapomniane atrakcje: przeprawa promem przez solne jezioro, pokaz rzeźbienia w soli, czy też spotkanie z księżną Kingą

 

Chcielibyście zorganizować ślub i wesele w Kopalni Soli w Wieliczce? Zastanawiacie się od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę? Napiszcie bezpośrednio do mnie. Ja chętnie pomogą Wam zrealizować marzenia o ślubie i weselu w tak nietypowym miejscu. Osobiście lubię bardzo to miejsce – jest wymagające ale jednocześnie intrygujące. Zawsze jak organizuje ślub i wesele w Kopalni Soli to są one przepiękne! W moim portfolio znajdziecie przykłady takich nieziemskich a raczej podziemnych realizacji w tym miejscu. 
 
Be Inspired,
Dorota Nowakowska
Polish Wedding Planner
SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT