Wymarzona prognoza pogody na ślub i wesele to piękne słońce. Jednak w Polsce bardzo często, nawet latem, mogą występować opady deszczu, duże zachmurzenie, a nawet burza. Nie ma jednak, czym się przejmować, jeśli pogoda i wam spłata figla i przyjdzie wam organizować ślub i wesela w deszczu. Ważne by pamiętać o dobrym nastroju i komforcie gości. Jak również o wcześniejszym dobrym przygotowaniu planu B. Wtedy będziecie mieć gwarancję świetnej zabawy.

Ślub i wesele w deszczu, wesele w deszczową pogodę, pomysły na ślub podczas deszczu, deszcz na ślubiePHOTO BY MELISSA JILL

 

Oto 6 sprawdzonych rad, które pozwolą opanować sytuację pogodową na ślub i wesele w deszczu.

 

1. Dobry humor. Przecież to tylko deszcz!

Pogoda na ślubie i weselu ma duże znaczenie, szczególnie na uroczystościach, które zaplanowano jako wydarzenia w plenerze. Warto jednak podkreślić, że jest to najważniejszy dzień pary młodej i mimo braku wymarzonego słońca, można czerpać radość z tej niezwykłej chwili. Organizując śluby i wesela wiem, że dobry humor jest w stanie pomóc wyjść nawet z najgorszej ślubnej bądź weselnej opresji. Dlatego też: zalecam spokój i uśmiech!

 

2. Ślub i wesele w plenerze? Warto zadbać o alternatywę

Opady deszczu mogą zepsuć atmosferę podczas uroczystości w plenerze, dlatego zawsze należy pamiętać o alternatywie. Doskonałym rozwiązaniem będzie namiot – wypożycza go wiele firm. A do tego można pięknie zadbać o jego wystrój. Namiot sprawdzą się zarówno w deszczowe, jak i ciepłe dni. Mogą mieć np. otwarte ściany bądź w chłodniejsze dni, ściany mogą być w pełni zamknięte, a namiot dodatkowo wyposażony w ogrzewanie.

 

3. Ślub i wesele w deszczu  – dobra organizacja to podstawa szczególnie w kwestii samochodu i życzeń

Jeśli w dniu ślubu i wesela pada, zadbajcie o tym, by przede wszystkim – na ślub do kościoła lub urzędu wyjechać wcześniej. Dodatkowo, warto podjechać maksymalnie blisko budynku i jeśli np. suknia ślubna ma tren, założyć go wraz z welonem dopiero wewnątrz. Ponadto, życzenia, które z reguły składane są po zaślubinach, polecam przenieść na salę weselną. Wtedy goście weselni nie będą narażeni na dyskomfort. Warto również poprosić świadków, aby wspomogli wyjście pary młodej, tak by ci mimo deszczu wyglądali zjawiskowo!

 

4. Ubiór panny młodej i pana młodego

Nawet jeśli prognoza nie zapowiada deszczu na ślub i wesele, to podczas wybierania ubiorów, pamiętajcie o takiej ewentualności. Pogoda bywa kapryśna i lepiej nie zastanawiać się w tym wymarzonym dniu nad tym, że brakuje jakiegoś elementu garderoby. Warto pomyśleć m.in. o okryciu wierzchnim, właściwym obuwiu (najlepiej skórzane, gdyż kolorowe, zamszowe buty mogą farbować) oraz parasolce. W tym względzie przyszła panna młoda powinna również pomyśleć o wodoodpornym makijażu i trwałej fryzurze.

 

5. Konieczne niezbędniki planując ślub i wesele w deszczu

Warto pamiętać także o komforcie gości, dlatego przyda się ustawienie np. koszy z deszczowymi akcesoriami takimi jak parasolki lub peleryny. W łazience można postawić niezbędnik zawierający dodatkowe ręczniki, rajstopy oraz suszarki.

 

6. Deszczowa aranżacja

Jeśli np. ślub i wesele będą odbywały się jesienią i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jednak opady deszczu pojawią się na uroczystości. Wówczas ciekawym pomysłem będzie uczynić z deszczu motyw przewodni. Elementy dekoracji takie jak parasolki bądź kalosze to nietypowe dodatki, które uczynią uroczystość wyjątkową.

Pozdrawiam,
Dorota Nowakowska
Wedding Planner
www.winsa.pl

SHARE THIS STORY
COMMENTS
EXPAND

Będąc przygotowanym na takie okoliczności w sumie mało co będzie w stanie zepsuć nam nastrój :) Pozytywne nastawienie to podstawa! :)

Koniecznie ustalcie, czy wasz fotograf jest przygotowany (jak?) na okolicznosc deszczu. Byc moze uda sie przelozyc termin. Jednak jestesmy pewni, ze dla profesjonalisty pogoda nie powinna stanowic przeszkody, a moze nawet bedzie wyzwaniem?

Ważne żeby sala weselna posiadała udogodnienia na wypadek każdej pogody. Piękny ogród będzie bezużyteczny jeśli w dzień wesela będzie pochmurnie

U nas pogoda niestety nie dopisała i musieliśmy radzić sobie z deszczem i oklapniętymi fryzurami. Nic przyjemnego, jeśli nie jest się do tego przygotowanym.

ADD A COMMENT