SPEŁNIAJĄC AMERYKAŃSKI SEN. PAŁAC GOETZ WESELE

18 października, 2023

SPEŁNIAJĄC AMERYKAŃSKI SEN. PAŁAC GOETZ WESELE

Wyobraź sobie, że wchodzisz na salę, w której ma się odbyć wyjątkowe wydarzenie. Białe ściany udekorowane obrazami w stylu barokowym, jasne obrusy i zasłony, złote ornamenty na suficie, żyrandole przyciągające wzrok, romantyczny, duży bukiet na każdym stole, koło których stoją proste, ale komfortowe krzesła z beżowymi obiciami… Od razu czujesz, że miejsce, w którym się znajdujesz – i w którym ma się odbyć ślub w Pałacu Goetz – emanuje elegancją, przepychem i luksusem. A nad głową? Kwiaty. Tak, białe kwiaty wiszące, wręcz lewitujące nad przestrzenią, w której para młoda celebruje swoją miłość w ten najbardziej wyjątkowy dzień w ich życiu, goście cieszą się ich szczęściem, a tańce i śmiechy nie ustają przez całą noc. 

Tak właśnie było w czerwcu u Kasi i Łukasza, pary na co dzień mieszkającej w Nowym Jorku, która brała ślub w Pałacu Goetz koło Krakowa i dla której jako jeden z pierwszych wedding plannerów w Polsce stworzyłam w miejscu na wesele dekorację na podwieszanym suficie o tak dużych rozmiarach. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co jeszcze zrobiłam, organizując ślub dla tej pary młodej, by spełnić jej amerykański sen i udowodnić, że świętowanie to prawdziwa sztuka. 

Planujesz ślub w Polsce? Sprawdź:

Organizacja ślubu – oferta

DLACZEGO AKURAT WESELE W PAŁACU GOETZ?

Najpiękniejszy pałac w Polsce? Moim zdaniem bez dwóch zdań – i na pewno potwierdzi to każdy uczestnik wesela Kasi i Łukasza, które miałam wielką przyjemność organizować w tym niewielkim, ale bardzo urokliwym miejscu zaraz koło Krakowa, w Brzesku. Skąd u mnie taka pewność? Bo patrzyłam na twarze.

Widziałam twarze pary młodej, gdy po raz pierwszy rozmawialiśmy o tej przestrzeni. Już wtedy wiedziałam (intuicja wedding plannera 😉), że idealnie odpowiada ich potrzebom, łącząc elegancję i luksus z prostotą i bliskością. Widziałam twarze gości, którzy po przyjeździe nie mogli oderwać wzroku od tej wyjątkowej, neobarokowej i neorokokowej perły architektury wykonanej pod koniec XIX wieku. Widziałam wreszcie wymiany spojrzeń między poszczególnymi osobami, które wszystkie mówiły to samo: to miejsce na ślub i wesele nas zauroczyło.

Pałac Goetz ma bowiem wszystko, co tylko jest potrzebne, by zorganizować ceremonię jak ze snu – a przy tym pomóc wedding plannerowi skutecznie przenieść opracowany w głowie projekt całej koncepcji stylistycznej do rzeczywistości. Przestrzeń na oddzielne przygotowania w gronie najbliższych osób jak z hollywoodzkiego filmu (z lampką prosecco u pań i szklanką dobrej whisky u panów), kaplica na ślub kościelny (Kasia i Łukasz zdecydowali się właśnie na taką opcję), 14-hektarowy ogród w stylu angielskim dla wytchnienia w trakcie (i idealna propozycja dla tych, którym marzy się ceremonia zaślubin na zewnątrz), ale przede wszystkim niezwykle jasne sale z kontrastującym z nimi atrium z ciemnymi, masywnymi schodami sprawiają, że stworzenie wydarzenia pobudzające wszystkie zmysły staje się dużo prostsze.

ŚLUB W PAŁACU GOETZ – POŁĄCZENIE FRANCUSKIEJ ELEGANCJI I NOWOJORSKIEGO SZYKU

W przypadku Kasi i Łukasza, kierowana moim wedding plannerowym wyczuciem, postanowiłam połączyć francuską elegancję, czyli przemawiające do pary młodej subtelny romantyzm i minimalizm z nowojorskim szykiem – odrobiną awangardy i nowoczesności stanowiących ukłon w stronę miejsca ich obecnego życia.

W wywołaniu takiego wrażenia zdecydowanie pomogły znajdujące się w tym miejscu na wesele i ślub unikalne, drewniane, majestatyczne wręcz schody. To właśnie przy nich goście witali nowożeńców zaraz po ceremonii, składali życzenia i wznosili pierwszy toast za ich długie i szczęśliwe życie, a później odbyła się sesja zdjęciowa i pierwszy taniec. Chociaż są niezwykle ciężkie i wprowadzają ciemny klimat (nie dociera do nich światło naturalne), to w połączeniu z idealnie dobranym światłem architektonicznym oraz stworzoną przeze mnie koncepcją na dekoracją z białych kwiatów zapewniały wyjątkowe wrażenia – zwłaszcza, gdy zestawiło się z innym wyposażeniem atrium.

Wesele w Pałacu to Twoje marzenie? Zapytaj o szczegóły

ŚLUB I PRZYJĘCIE POBUDZAJĄCE WSZYSTKIE ZMYSŁY – KONCEPCJA WEDDING PLANNERA

Kwiaty od znakomitej florystki Ani z BeDeko w różnych odcieniach bieli (połączone w ramach eksperymentu ze zgaszonym różem) bez wątpienia były elementem najbardziej przyciągającym wzrok w trakcie tego ślubu i wesela w Pałacu Goetz. Wisiały nad stołem pary młodej, zdobiły schody oraz wywoływały niepowtarzalne wrażenia jako dekoracja podwieszanego sufitu, gdzie świetnie współgrały z kryształowymi żyrandolami od BeDeko. Nie zabrakło ich również na samym stole pary młodej, który stanowił bardzo ważny element w mojej koncepcji. Ania z BeDeko to artystka i wizjonerka od kwiatów, to dzięki niej cała koncepcja dekoracyjna urzeczywistniła się w imponującym kształcie. 

Dlaczego właśnie na stole się aż tak skupiłam? Ponieważ uważam, że jest sercem i duszą każdego spotkania. W trakcie wesela powinien więc szczególnie przyciągać uwagę, będąc odzwierciedleniem stylu pary młodej i podkreśleniem dla łączącego ją uczucia. Każdy element miał w tym obszarze znaczenie – bo drobne szczegóły robią prawdziwą różnicę. Luksusowy obrus, na którym znalazły się pięknie złożona lniana serwetka oraz spersonalizowane wizytówki, nadał ton ślubnemu wieczorowi. Ułożona na nim najlepsza zastawa stołowa, kryształowe szkło i eleganckie sztućce tworzyły zachwycający oczy obraz. Migoczące świeczki, stanowiące życzenie pary młodej, wprowadzały nastrój przepełniony uczuciem. A to wszystko otoczone kwiatami – z góry, z boku, od stołu do podłogi, dla podkreślenia francuskiej elegancji w iście wyrafinowanym, arystokratycznym stylu

Także jednak w innych momentach goście mogli się zatrzymać i zapamiętać to, co widzą, słyszą lub czują w miejscu, w którym właśnie się znajdują – tworzyłam w końcu dla nich przeżycia, których nigdy nie zapomną

W trakcie obiadu, gdy ich podniebienia smakowały wyrafinowane i starannie dobrane menu, podtalerze odbijały światło w romantyczny sposób, skrzypaczka delikatnie przygrywała, a miękki obrus o odpowiednio dobranej teksturze przyciągał palce. Podczas pierwszego tańca światłocienie tworzyły wyjątkową atmosferę, co idealnie uchwyciły zdjęcia przygotowane przez Karolinę i Michała (Dwudziesta Druga). Po rozpoczęciu zabawy muzyka grana przez DJa (wzbogacona o obecność saksofonisty i skrzypaczki elektronicznej) sprawiała, że po prostu chciało się zamknąć oczy i dać się ponieść rytmom. I tak przez całą noc.  

Ale co było na weselu, niech zostanie na weselu… Poza oczywiście kwiatową dekoracją na podwieszanym suficie, którą stworzyłam jako pierwszy wedding planner w tak dużych rozmiarach przy współpracy z BeDeko – bo ten rodzaj dekoracji może się pojawić również w trakcie Twojego najważniejszego dnia w życiu 😉 

Pałac Goetz wesele – zapytaj o szczegóły

ORGANIZACJA ŚLUBU W POLSCE? WEDDING PLANNER NA TWOJE POTRZEBY

Kasia i Łukasz to jedna z moich wyjątkowych par, której jako wedding planner pomogłam zorganizować ślub oraz wesele, jakie zawsze chcieli mieć – i to w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Najważniejszym dla mnie wyzwaniem (ale również samą przyjemnością) było opracowanie całej koncepcji stylistycznej i zapewnienie, że wszystkie elementy będą ze sobą idealnie współgrać, przekładając się na niezapomniane przeżycia gości. W tym trudnym zadaniu zdecydowanie pomogli mi starannie dobrani i zaufani podwykonawcy, którzy wspólnie stworzyli doskonałe w każdym calu wydarzenie. 

Zawsze za cel stawiam sobie to, by usłyszeć potrzeby pary młodej (szczególnie te wprost niewypowiedziane) i zadbać o to, by organizacja ślubu na odległość nie była dla nich żadnym stresem, a przynosiła same pozytywne emocje. Jeśli więc potrzebny Ci jest wedding planner z Krakowa – zwłaszcza, gdy mieszkasz za granicą, a marzy Ci się wesele pokazujące prawdziwą polską gościnność jak u Kasi i Łukasza – nie szukaj już dalej. Pomogę Ci zaplanować wydarzenie, o którym wszyscy będą mówić jeszcze przez wiele miesięcy. Może więc razem odkryjemy, jak celebrować radość bycia razem właśnie w Twoim stylu, spełniając Twój amerykański sen? 

 

Mieszkasz za granicą i planujesz swój ślub na odległość? Zobacz artykuł:

Ślub w Polsce – jak zaplanować uroczystość mieszkając za granicą

 

—————————————————————————————————————————————————————————-

Ogromne podziękowania dla moje cudownej Pary Młodej,  która zaufała mi i była dla mnie inspiracją do tworzenia tego niesamowitego wesela. Kasiu i Łukaszu Wasz ślub w Pałacu Goetz był tak niezwykły jak Wasza wyjątkowa miłość. Jesteście zawsze w moim sercu. Dziękuję z całego serca!

 

Realizacja mojej wizji ślubu Kasi i Łukasza nie byłaby możliwa bez:

Pałac Goetz (miejsce ślubu i wesela, słodkości, światło), BeDeko (kwiaty i dekoracje), Dwudziesta Druga (film i fotografia), Tartelette (tort), Matt Remay Group (oprawa muzyczna), Dominika Szymczyk (make-up), Eve Lendel (suknia), Beauty by Rockagirl (fryzura), Badgley Mischka (buty Kasi), Brooks Brothers (garnitur i dodatki), Papierove (zaproszenia i dodatki)

SHARE THIS STORY

TWÓJ NIEZWYKŁY ŚLUB W POLSCE?

POROZMAWIAJMY O TYM!

stwórzmy razem wyjątkowy ślub, który wyrazi jak niezwykłą parą jesteście

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Error, name is a required field.
Error, please enter a valid email address.
KOMENTARZE
ROZWIŃ

Autor tego bloga jest jak alchemik słów, potrafiący przekształcić zwykłe frazy w intelektualne złoto, które świeci jasno, przyciągając uwagę i zaspokajając głód poznawczy czytelnika.

Dzień naszego ślubu był najwspanialszym dniem w naszym życiu. Dorota stanęła na wysokości zadania i spełniła wszystkie nasze marzenia. Miejsce, wystrój, kwiaty. To było jak w bajce! Każdy detal był dopięty na ostatni guzik. Dorota to pełna profesjonalistka, która wie wszystko o planowaniu tak szczegółowego wydarzenia. Jest niesamowitą osobą, z którą łatwo się rozmawia. Od pierwszej rozmowy z nią wiedziałam, że trafiłam na odpowiednią osobę, która pomoże mi w zorganizowaniu ślubu moich marzeń. Dorota właśnie to zrobiła! To było więcej, niż sobie wyobrażaliśmy. Na zawsze będziemy wdzięczni za ten piękny dzień. Jestem pewien, że nasi goście również zapamiętają to na długie lata.

DODAJ KOMENTARZ